6. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri başvuruları başladı

2013 yılında ‘Yarının Sineması İçin’ sloganıyla yola çıkan Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) ve Sinema Akademi Derneği tarafından düzenlenen SETEM Akademi B.A.K (Belgesel, Animasyon, Kısa Film) ve Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerinin altıncısı için başvurular başladı.

09 Ağustos 2018 0

6. kez düzenlenen Uluslarası İpekyolu Film Ödülleri için başvurular başladı. Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerine; Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Gürcistan, Suriye, Mısır, Hindistan, Irak gibi ülkelerden toplamda 2043 film katıldı.

BAK Akademi tarafından her sene 20 ayrı kategoride ödül verilen festivalde, “Emek Ödülü”nü alacak sinemacının ismi önümüzdeki günlerde belli olacak. Bugüne kadar; Ertunç Şenkal , Tolgay Ziyal ve Hüsamettin Ünlüoğlu ‘Emek Ödülü’ alan isimlerdi. Ayrıca Türk Sinemasının 100. Yılı nedeniyle Vedat Türkali, Ertem Göreç, Safa Önal, Mehmet Dinler, Ülkü Erakalın, Aram Gülyüz, Necip Sarıcı, Yılmaz Atadeniz, Memduh Ün, Duygu Sağıroğlu’na onur ödülleri dağıtıldı.

Ulusal ve Uluslararası ödül kategorileri:

Belgesel film kategorisinde; en iyi belgesel film, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi senaryo, en iyi kurgu dallarında ödül veriliyor.

Animasyon film kategorisinde; en iyi animasyon film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi animatör özel ödülü veriliyor.

Kısa film kategorisinde ; en iyi kısa film,  en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi kurgu, en iyi senaryo dallarında ödül veriliyor.

Jüri Özel Ödülü ise katılımcı tüm filmler arasından, ön elemeyi geçme şartı aranmaksızın veriliyor.

Başvuru takvimi:

Başvurular 11 Temmuz 2018  tarihinde başlayacak olup 01 Ekim 2018 tarihinde sona erecek.

Başvurular için ayrıntılı bilgiye  www.setemakademi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

(sinefesto.com)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ