AB emperyalizminden Ensar Vakfı ve TÜGVA’ya hibe

Türkiye Ulusal Ajansı, “AB Erasmus Gençlik Diyaloğu Programı” adlı fona başvuru sonuçlarını açıkladı. Ensar Vakfı’nın “Gençlik Fısıltıları” isimli projesi, 31 bin 760 avro hibeye alacak, TÜGVA’ya ise “Genç Türkiye Kongresi” için 41 bin 540 avro hibe alacak.

05 Ağustos 2020 0

AKP-MHP iktidarına yandaşlık eden ve kamu kaynaklarıyla ayrıcalık yapılan Ensar Vakfı ve TÜGVA projelerinin, AB emperyalizminin fonları tarafından desteklendiği öğrenildi.

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı, “Gençlik Diyaloğu Programı” kapsamında TÜGVA ve Ensar Vakfı’nın iki projesini kabul etti ve bu projelere toplam 73 bin 300 Avro hibe ödenmesine karar verildiği belirtildi.

AKP Genel Başkanı’nın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olduğu TÜGVA, “Genç Türkiye Kongresi” projesi ile hibe almaya hak kazandı.

Adı sık sık çocuk istismarı ile gündeme gelen ve iktidar tarafından kollanan Ensar Vakfı ise “Gençlik Fısıltıları” adlı projesi ile AB tarafından fonlanacak. Vakfın iktidar eli ile eğitim kurumlarında çalışma yapmasına izin verilmekte.

Proje ile birlikte fon alan diğer projeler ise şu şekilde;

►Parlamenter Danışmanlar Derneği – Gençlerle Umut Dolu Gelecek: 23 bin 360 avro.
►İzmir Olgunlaşma Enstitüsü – Kültürel Mirasın İzinde Bireysel Gelişim ve Farkındalık: 31 bin 840 avro.
►Gaziantep Üniversitesi – Kentimin Sürdürülebilirliğinde Söz Sahibim: 32 bin 560 avro.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ