ABD Başkonsolosluğu önünde Maduro’ya destek eylemi

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), ABD ve AB ülkelerinin desteğiyle Venezuela’da yapılmak istenen darbeye karşı ABD Başkonsolosluğu önünde eylem yaptı.

10 Şubat 2019 146 0

Neyseo – HKP üyeleri Türkçe, İngilizce ve İspanyolca olarak “AB-D Emperyalistleri kanlı ellerinizi Venezuela’dan çekin” yazılı pankart ve Bolivar, Chavez ve Maduro portreleriyle ABD Başkonsolosluğu önüne yürüyüş yaparak geldi.

Eylemde de Türkçe, İngilizce ve İspanyolca olarak ABD – AB karşıtı ve Maduro’yla, Venezuela halkıyla dayanışma mesajları içeren sloganlar atıldı.

Basın açıklamasını İstanbul İl Sekreteri Ramazan Kap yaptı. Kap, “Emperyalizmin en temel kurallarındandır, dünyanın bütün bölgelerinde kukla, uydu devletçikler yaratmak. İngiliz Emperyalizmi de uyguladı bu kuralı dünyanın bütün bölgelerinde. 1945’ten sonra Emperyalizmin Jandarmalığını devralan ABD Emperyalizmi de aynı kuralı uygulamaya devam etti, devam ediyor, en aşağılık biçimde. İnsan soyunun en büyük düşmanları ayaklarına batan diken olarak gördükleri ülkeleri ve halkları düşman ilan ediyorlar, ülkeleri kaosa sürüklüyorlar, Halkları birbirine kırdırıyorlar. Halkların Yurtsever önderlerini itibarsızlaştırmak için onlara karşı faşist darbeler tezgâhlıyorlar” dedi.

“ELLERİNDEKİ ARAÇLAR ELLERİNDEN ALINMALI”

Maduro’nun ABD emperyalizmine karşı tutumunu devam ettirmesi gerektiğini belirten Kap, “Sadece ABD Emperyalistleriyle sınırlı kalmamalı bu davranış. ABD Emperyalistlerine ruhlarını satan yerli Parababalarına karşı da aynı tutum takınılmalı, Onların sömürü çarkları kırılmalı, sömürü çarklarını halka cilalayıp gösteren Medya Tekelleri ortadan kaldırılmalıdır. Bir daha bunların yaşanmaması için, Devrimler Tarihinin gösterdiği üzere, bir halkın bütün değerleri üzerine bir faşist diktatörlük, emperyalizme uydu kukla bir devlet kurmaya çalışanların ellerindeki araçlar ellerinden alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

“HKP OLARAK YANINIZDAYIZ”

HKP olarak Maduro ve Venezuela halkının yanında olduklarını ifade eden Kap, “Halkın Kurtuluş Partisi olarak; Maduro Yoldaş’ın ve Venezuela Halkının, ABD ve AB Emperyalistlerinin Yerli İşbirlikçilerle birlikte Bolivarcı Devrim’e karşı yürüttükleri saldırılarına karşı verdiği mücadelenin sonuna kadar arkasındayız. Mücadelenizde tüm kalbimizle yanınızdayız. Dünyanın Başhaydudu, Kanlı Zalim ABD Emperyalizmi eninde sonunda kaybedecek” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ