Abdullah Gül’ün doktoru FETÖ’den tutuklandı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı döneminde doktoru olan Sedat Caner ‘FETÖ üyeliği’ suçlaması ile tutuklandı.

04 Ağustos 2018 0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Gazi Üniversitesi’nde yürütlen ‘FETÖ soruşturması’ kapsamında 19 kişi hakkında çıkarılan gözaltı kararının ardından yakalanan 12 şüpheliden 6’sı tutuklandı. Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun’un haberine göre, cezaevine gönderilen isimler arasında eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün doktoru Doç. Dr. Sedat Caner’in de olduğu belirtildi.

KHK ile ihraç edilen Caner’in kripto haberleşme programı Bylock’u kullandığı tespit edildi. Caner’in ayrıca, örgüte ait kapatılan Bank Asya hesabına para yatırdığı da belirlendi. İfadesinde Gül’ün 2012-2014 yılları arasında yakın doktoru ve Cumhurbaşkanlığı sağlık müdürü olarak çalıştığını ifade eden Sedat Caner’in Gülen’in firari doktoru Tuncay Delibaşı ile ilgili beyanları dikkat çekti.

Delibaşı’ın kök hücre merkezini Fetullah Gülen’in ömrünü uzatmak için kurduğu iddia edilmişti. Tuncay Delibaşı’nın kendisi gibi endokrinoloji uzmanı olduğunu söyleyen Doç. Dr. Caner, “Numune hastanesinde asistanlık yaparken benim hocamdı. Cumhurbaşkanlığına atamam yapılana kadar hiç görüşmedik. Ancak atamam yapıldıktan sonra iletişim yeniden canlandı. İş nedeniyle defalarca kez görüşmüşüzdür. Ayrıca ben o dönem 6 ay süreyle Tuncay Delibaşı’nın yönetiminde olan Kök Hücre Laboratuarı’nda çalıştım” ifadelerini kullandı.

“BYLOCK’LU TELEFONU BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI VERDİ”

Caner telefonundaki Bylock için de “Cumhurbaşkanı doktoru olduğum bu dönemde Bilgi İşlem Daire Başkanlığından kullanmamız için bize telefon verildi. Bana verilen Iphone marka telefonda birçok uygulama yüklüydü. Ben bilerek isteyerek bu telefona ByLock programı yüklemiş değilim” açıklamasını yaptı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ