Acılı anne Bakan Kurum’a böyle seslendi: “Rızabey Apartmanı yerine park yapılsın”

Rızabey Apartmanı’nın yerine park olsun talebine rağmen bölgede apartman yapılmasına acılı anne tepki gösterdi.

20 Şubat 2021 0

NeyseO-30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de 6,9 şiddetinde meydana gelen depremde kızları Feda ve Diren’i, yeğenleri Vera ve Lena’yı ve annesi Arife Yücel’i kaybeden Emine Yücel’in “Rızabey Apartmanı Park Olsun” talebine rağmen bölgede depremzedelere konut tahsisi amacıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından apartman çalışmalarına başlanıldı. Acılı anne Emine Yücel duruma sert tepki gösterdi.

ANNE’DEN BAKAN KURUMA TEPKİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabından, “İzmir’de Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ın teşrifleriyle 1844 konutun temellerini Pazartesi günü atıyoruz. Mart ayı sonuna kadar 5 bin konutun daha temellerini atarak Ağustos ayı itibarıyla da konutları vatandaşlarımıza teslim etmeye başlayacağız” paylaşımında bulundu.

Paylaşıma acılı anne Emine Yücel, “Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey İzmir unutma bizi.. Bir gün sesimiz hepinizin kulaklarında yankılanacak ey halkım unutma bizi… İzmir depreminde hayatını kaybeden 28’i çocuk 117 canımızı anmak için yıkılan Rızabey Apartmanı yerine park yapılsın” diyerek tepki gösterdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ