Adnan Oktar operasyonunun ardından Acun Ilıcalı da hedefte

Adnan Oktar’a yapılan operasyonun ardından eski ‘kedicik’ Ceylan Özgül Acun Ilıcalı’nın Adnan Oktar’ın mürit olduğunu söyledi. Bunun üzerine yandaş medya Acun’a operasyon yapılabileceğine dair haberler yapmaya başladı.

13 Temmuz 2018 0

Adnan Oktar grubuna yapılan operasyonun ardından Oktar’dan 2017 yılında kaçak eski ‘kedicik’ Ceylan Özgül’ün Acun Ilıcalı ile ilgili ortaya attığı iddia yeni tartışmalara neden oldu.

Twitter hesabından yayınladığı bir mesajda “TV8 de yayın kesilmiş bir hata olmuş sanırım sayın Acun Ilıcalı da eski bir mürid olarak anlattıklarımı teyit edecektir” ifadelerini kullanan Özgül sonradan tweet’ini sildi.

Olayın üzerinden yandaş medya Acun’a operasyon yapılabileceğine dair haberler yaparken en sert çıkış her zamanki gibi Yeni Akit’den geldi.

“Acun Ilıcalı da Adnan Oktar’ın müridi! Operasyon yapılacak mı?” başlıklı bir haber yapan Yeni Akit internet sitesi Özgül’ün mesajının üzerinden Acun Ilıcalı’ya operasyon çağrısı yaptı.

Haberde Adnan Oktar’ın da Acun Ilıcalı’yla ilgili sözleri olduğu belirtilirken şu ifadelere yer veirldi:

“2013 yılında A9 Tv’de yayınlanan bir programda Adnan Oktar da Acun’un talebesi olduğunu söylemişti. Oktar, “Acun, çocukluğunda çok metanetiydi. Şakacı şamatacıydı. Bakırköy Zuhuratbaba’da oturuyordu. Ben onlara görüşmeye gidiyordum. Çok haytaydı. Her gittiğim de mahallede futbol oynarken bulurdum. Bir kere doğru konuşmamıştı normalde üstüne gitmezdim fakat bana zeka oyunları yapıyordu en sonunda köşeye sıkıştırarak itiraf ettirdim. O zamanlar da çok yamandı. Eşi Seda ise hanım hanımcık kibar kaliteli biriydi. Arkadaşı Esat Yontuç, o da talebemdi. Şuanda da ikisi arkadaştır. Esat Acun’a kıyasla daha sakindi.” ifadelerini kullanmıştı.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ