Adnan Oktar’ın davetine bir sürü ünlü gitti…

Bilim düşmanı söylemleri ve ‘kedicik’ adını verdiği kadın müritleriyle bilinen Adnan Oktar tarafından Feriye Sarayı’nda düzenlenen davete Muazzez Abacı, Kibariye, Ebru Polat, Semiha Yankı, Çılgın Sedat ve Ayhan Aşan gibi birçok ünlü katıldı.

22 Haziran 2018 0

Harun Yahya ismiyle bilim karşıtı kitaplar yazan, programlarında sürekli ‘inşallah, maşallah’ diyen ve kendisinin ‘kedicikler’ adını taktığı hepsi estetik ameliyattan geçerek birbirine benzetilmiş kadın müritleriyle bilinen Adnan Oktar’ın sahibi olduğu A9TV Feriye Sarayı’nda bayram sonrası daveti düzenledi. Davete sanat camiasından birçok ünlü isim katıldı.

Muazzez Abacı, Kibariye ve Ebru Polat’ın sahne aldığı gecede Semiha Yankı, Ayşe Mine, Ayhan Aşan gibi sanatçılar da sahnede şarkılarla eşlik ettiler.

Gecede Muazzez Abacı ve Kibariye, Adnan Oktar’la yakından ilgilendi.

Son olarak Survivor’a katılan Çılgın Sedat’ta gecede boy gösteren isimler arasındaydı.

Oktar’ın daha önce de düzenlediği benzer davetler olmuş, bu davetlere Mustafa Keser, Latif Doğan, Balık Ayhan gibi ünlü isimler katılmıştı. Hatta bir davet sırasında Latif Doğan’ın Adnan Oktar’ın elini öpmeye çalışması Oktar’ın buna izin vermemesi gündem olmuştu.

Geçtiğimiz aylarda Adnan Oktar’ın kedicikleriniden biri yanından kaçarak medyaya açıklamalarda bulunmuş ve Oktar’ın gerçek yüzünü açığa çıkartmıştı.

Ceylan Özgül isimli eski kedicik, “20 yılda bir kez bile mahalle bakkalını görmeyen, eczaneden ilaçlarını kendisi alamayan, yıllar önce değişen Türk Lirası’nı tanımayan, doktor muayenesinde bile tek başına bırakılmayan kişi özgür müdür?” diyerek Oktar’ın yanında yaşadıklarını anlatmıştı.

Özgül sosyal medyadan yaptığı açıklamalarından birinde de, “Bir insan saçının modelinden kilosuna kadar başkası karar veriyorsa ne yiyeceğinizden ne okuyacağınıza kadar başkası karar veriyorsa bu nasıl özgürlük anlayışı? Size sorulan sorulara ‘Ben özgür irademle buradayım’ diye cevap vermek özgürlük değildir” ifadelerini kullanmıştı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ