AKKO Tekstil yönetiminden ahlaksız teklif

AKKO Tekstil yöneticileri, fabrikalarında 12 işçinin koronavirüse yakalanmasına ilişkin açıklama yapan Tekstil İşçileri Birliği’ne para teklif ederek paylaşımı kaldırmasını istedi

17 Nisan 2020 0

Tekstil İşçileri Birliği (TİB), İstanbul Esenyurt’ta bulunan AKKO Tekstil’de 12 işçinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Kızılbayrak sitesinin haberine göre; Paylaşımın ardından AKKO Tekstil yöneticisi Elif Karataş’ın kendisine ulaştığını bildiren TİB, paylaşımın kaldırılması için kendilerine 10 bin TL para teklif edildiği ifadeleri içeren mesajları yayınlayarak şu ifadeleri kullandı:

“Farklı sermaye grupları korona virüse karşı yeterli önlemler almıyor. İşçi ve emekçileri zorla çalıştırmaya devam ediyorlar. Patronlar devletten aldıkları güçle işçi ve emekçilere dönük her türlü uygulamayı hayata geçiriyorlar. Gün geçtikçe fabrikalarda salgına yakalanmış işçi sayısı hızla artıyor. Birçok işçi ve emekçi de korona virüsten kaynaklı hayatını kaybetti. Ve hala hastanelerde ya da karantina altında olan işçiler var.

Esenyurt’ta bulunan AKKO Tekstil’de şu an 12 işçide korona virüs tespit edilmiş ve hastanede tedavileri devam ediyor. Tekstil İşçileri Birliği olarak, AKKO Tekstil’de yaşanılan durumların sayfamızdan paylaşımını gerçekleştirdik. Yaşanan insanlık dışı bu tabloya karşı işçi arkadaşlarımızın sesini duyurmaya çalıştık.

Bunun üzerine sayfamıza mesaj atan Elif Karataş isimli şahıs “ Ben AKKO Tekstil yöneticiyim. Yaptığınız paylaşımlar rahatsız verici, sizlere makul bir ücret teklif edebilirim” diyerek paylaşımlarımızı kaldırmamız için rüşvet teklifinde bulundu. Kepazelikte sınır tanımayarak Elif Karataş isimli şahıs “Sizlere 10 Bin TL teklif ediyoruz.” diyerek rüşvetini açıkça belirtti.

Bizlere iğrenç teklifte bulunan AKKO Tekstil patronu Yunus Koçak ve yöneticilerini teşhir edeceğiz. Bizler işçi sınıfı mücadelesini para ile satacak kadar onursuz ve alçak değiliz. Tekstil İşçileri Birliği olarak, başta tekstil işçilerinin ve tüm işçi sınıfının sesi olmaya devam edeceğiz.

TEKSTİL İŞÇİLERİ BİRLİĞİ”

AKKO Tekstil yöneticisinin sosyal medya görüşmeleri ise şu şekilde;

BENZER KONULAR
YORUM YAZ