AKP İl Başkanı karne dağıttı: “Siyasi şov yapıyor”

AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan karne dağıttı. Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer “Siyasi şov yapıyor” diyerek tepki gösterdi.

24 Ocak 2021 0

NeyseO-AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin evlerine giderek karne dağıttı. Özcan karne dağıttığı videoyu kendi sosyal medya hesabından ve okulun BİP grubunda yayınladı. Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

MESTAN ÖZCAN'IN KARNE DAĞITMASI TEPKİ ÇEKTİ « Tekirdağ Odak Haber

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

Özer, AKP’li Özcan’ın elindeki karnelere, öğrenci adres ve telefonlarına ulaşması imkânsız olduğunu ifade ederek şu ifadelere yer verdi;“Bir imam hatip lisesi müdürü tarafından bilgiler kendisine veriliyor. İl başkanı da bu videoyu çekip sosyal medya hesaplarında yayınlıyor. Aynı video okulun BİP grubunda da yayınlanıyor. Tepkiler büyüyünce apar topar bütün sosyal medya hesaplarından kaldırdı. Yarın il milli eğitim müdürlüğüne şikâyet dilekçesi vereceğiz. Savcılığa suç duyurusunda da bulunacağız” dedi

“SİYASİ ŞOV YAPIYOR”

Özer, “Bir okul müdürü öğrenci karnelerini bir parti il başkanıyla paylaşıyor. O il başkanı da bastığı karneleri ev ev dolaşıp dağıtarak siyasi şov yapıyor” dedi.

Özer, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şu soruları yöneltti:

-Veliler “Gelin bize karne dağıtın.” demiş midir?

-Karneleri paylaşılmasıyla ilgili veli muvafakat belgesi var mıdır?

-Üzerinde öğrencilerin kimlik bilgileri bulunan karne ve belgeler hangi yasal çerçeve ile bir partinin il başkanlığı ile paylaşılmıştır?

-Okul müdürü devlet memuru değil midir ki bir partinin reklam yapmasına hem yardım etmekte hem bu reklamı okul grubunda yaymaktadır?

-Bu okul müdürü siyaset yapmış olmuyor mu?

-Bütün bunlar görev suçu değil midir?

“OKULLAR SİYASİ PARTİ OFİSİ DEĞİLDİR”

Gerekli soruşturmanın başlatılmasını ve kamuoyunun aydınlatılmasını isteyen Özer, “Eğitim Ulusal bir meseledir. Okullarımız, öğrencilerimiz çirkin siyasi şovların malzemesi yapılmamalıdır. Eğitim siyasi emeklerin bir aracı değildir. Okullar miting alanları, siyasi parti ofisleri değildir” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ