AKP Türkiye’sinde vatandaşlar intihara sürükleniyor. AKP’li isim ne dedi?

Antakya Fatih Caddesinde bir vatandaş intihar etti.

02 Mayıs 2021 0

Antakya Fatih Caddesinde kapanmanın 2. gününde bir vatandaş ekonomik sebeplerden dolayı evinin 8. katından kendisini aşağı bırakarak intihar etti. Komşuları, intihar anını kameraya çaresizce kaydetti. Çevredeki insanların “yapma yapma” uyarılarına rağmen vatandaşın intiharı engellenemedi. İntihar videosunu Psikiyatrik açıdan uygun olmadığı için yayınlayamıyoruz.

Türkiye’de ekonomik buhranlar sonucunda artan intihar vakalarına ise AKP Battalgazi Belediye Meclis Üyesi Av. Leyla Keleş’in söyledikleri damga vurdu. Av. Leyla Keleş, intihar videolarını çeken vatandaşlar için “Hükümete Havlıyor!” hakaretinde bulundu. Av. Leyla Keleş’in artan intihar vakaları üzerine pişkin ve trajikomik bir biçimde getirdiği öneri ise “100 TL borç ver” oldu. Ekonomik sebeplerden dolayı çıkmaza giren ve çaresizce intihara sürüklenen vatandaşlara AKP’li isimden gelen öneri tekrardan vatandaşı borca sokmak olunca, yurttaşlar, sosyal medyada bu duruma tepki gösterdi. AKP’nin sebep olduğu ekonomik krizler sonucunda Türkiye’de son dönemlerde intihar vakaları artış gösteriyor.

AKP’gillerin ilan ettiği “Tam Kapanma” ile birlikte 4 intihar yaşandı. İntihar eden insanların mesleğinin esnaflık olması ise dikkat çeken bir ayrıntı. Mersin’in Mut ilçesinde kokoreççilik yapan 48 yaşındaki 1 çocuk babası Murat Gümüş “Ben ölünce mezara mı geleceksiniz? Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” diyerek intihar etmişti.  Ardından ise İzmir’de kahve dükkanı işleten H.S’nin maddi anlamda sıkıntılar yaşadığı ve  intihar ettiği öğrenilmişti. AKP Türkiye’sinde intihar gerçekliği vatandaşlar için can alıcı Toplum Sorunu olmaya devam ediyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ