AKP’li Ayva’dan ‘FETÖ’yle birlikte yol aldık’ itirafı

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, katıldığı bir canlı yayında FETÖ ile işbirliği içinde olduklarınmı itiraf etti. Ayvalı, “Darbeci Kemalistlerle FETÖ’yü birbirine kırdırmak suretiyle yol aldık” ifadelerini kullandı.

11 Haziran 2020 0

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında katılan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin konuştu.

AKP-FETÖ ilişkisiyle alakalı itiraf niteliğinde sözler sarf eden Ayvalı, “İktidara geldiğimde sanki kendi kadrolarım vardı da çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık” dedi.

Ayvalı, şöyle konuştu:

“Eğer ki AK Parti FETÖ’yle bürokraside geçmişte kol kolaydı diyorsanız… Bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı. Çünkü eski devlet düzeninde atama düzeni şöyleydi: 2002’de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Benim 1 müsteşar atamam için bu adamın genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım. Ben sanki kendi kadrolarımla geldim de, çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur. Bunu ancak Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider yapabilirdi.”

Bu sözler üzerine programın konuklarından Avukat Salim Şen’in “İtiraf bu” çıkışının ardından söz alan Ayvalı öyle demediğini, “darbeci Kemalist ordu” değil, “darbeci Kemalist vesayet” dediğini söyleyerek kendini savundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ