AKP’li vekilin özrü kabahatinden büyük

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, halkın büyük tepkisini toplayan oğlunun düğününü savundu. Korona Virüs önlemlerinin hiçe sayıldığı düğün için Yaman, “Gelene ‘gelme’ diyemem. İkram yapmasan ‘bir yemek yedirmeden yolladı’ derler” savunmasını yaptı.

07 Eylül 2020 0

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlu Hasan Hüseyin Yaman’ın Rümeysa Telli ile hayatını birleştirdiği nikah törenindeki Korona Virüs önlemlerini yok sayan görüntüler büyük tartışma yaratmış ve halkın tepkisini çekmişti.

İçişleri Bakanlığı’nın yasağına rağmen, AKP milletvekili’nin oğluna ait düğün gerçekleştirildi.

Dilovası’nda İzmit Körfezi ve Osman Gazi Köprüsü manzaralı Karayolları Tesislerindeki nikah töreni, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle, 4 Eylül itibarıyla sokak ve kır düğünlerinin yasaklandığı ve nikah töreni şeklinde yapılacak düğünlere de bir saatlik süre sınırlaması ile yiyecek içecek ikramı yasağı getirilmesinin hemen ertesi günü gerçekleşti.

Korona Virüs salgını sebebiyle birçok düğün organizasyonunun iptal edildiği bir dönemde gerçekleşen nikah töreni, kamuoyuna bin 500 olarak yansıyan kalabalık davetli sayısının yanı sıra süre sınırlamasının da delindiği düğünde; yiyecek ve içecek ikramı yapılması, toplu görüntüler verilmesi, takı töreni ve fotoğraf çekimleri nedeniyle de büyük tepkilere yol açtı.

İçişleri Bakanlığı`nın yasağına rağmen oğlunun düğününü savunan Cemil Yaman, Hürriyet’e konuştu ve şu ifadeleri kullandı:

“Pişman değilim, oğlumu evlendirdim. Pandemi kurallarına da uydum. Hatta davet etmek için aradığımda Sağlık Bakanımıza da bilgi verdik. O zaman yasak yoktu. Nikah töreninin yapıldığı alan 10 dönümlük bir arazi. Girişte iki arkadaşımız gelen herkesin ateşini ölçtü. Maskesiz kimseyi içeri almadık. 15 kişilik masalara en fazla 5-6 kişi oturttuk. Kalabalık olmasın diye arkadaşlarımı bile davet etmedim. Duyup gelenler oldu. Gelene ‘gelme’ diyemem ki. Nikah bir saat 15 dakika sürdü. Yani 15 dakika aştık sadece. O da gelin ve damatla fotoğraf çektirmek isteyenler nedeniyle oldu. Uzaktan gelen misafirlerimiz olduğu için yemek ikramı da yaptık. (Gülerek) Ben Ağrılıyım, yapmasan, ‘Bir yemek yedirmeden yolladı’ derler.”

AKP`li vekil Cemil Yaman`ın bu açıklamaları ise vatandaşlarda “özrü kabahatinden büyük” diye tepkiye yol açtı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ