Aleyna Çakır’ın ölümünden şüpheli ismin mesajları ele geçirildi

Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi olarak bilinen ve pervasız davranışları ile kamuoyunun tepkisini çeken Ümitcan Uygun’un sosyal medya mesajları ele geçirildi.

27 Aralık 2020 0

Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi olan Ümitcan Uygun’un İnstagram hesabı ele geçirilince kadınlarla olan bel altı yazışmaları ortaya çıktı.

Hatırlanacağı üzere Ankara’nın Keçiören ilçesinde Aleyna Çakır’ın evinde ölü bulunmasının ardından ölümünde sorumlu tutulan Ümitcan Uygun’un, Çakır’a şiddet uyguladığı görüntüler Türkiye gündemine oturmuş ve kamuoyunda çok büyük tepkilere yol açmıştı. Aleyna Çakır cinayetinde dava dosyası sürecinin yavaş ilerletilmesi ve cinayet şüphelisi hakkında halen somut bir cezai işlem yapılmamış olması da olayın “karanlık” yanı olarak değerlendiriliyor. Aleyna Çakır’ın ailesi TV programlarına sesini duyurmak ve adalet aramak için çıkmış ancak sonuç alamamıştı. TV programı sürecinde Uygun’un annesi Gülay Uygun, 17 Eylül akşamında Ankara Keçiören’de dağlık alanda başından silahla vurulmuş olarak bulununca olaylar daha da karmaşık hale gelmişti.

Annesinin ölü olarak bulunmasının ardından kameralar karşısında pervasız davranışlarını tekrar eden Ümitcan Uygun, annesinin ölümünden TV programlarını sorumlu tutmuş ve bu konuda annesinin ölümüne Müge Anlı’nın sebep olduğunu söylemişti. O sırada “Biz Ülkücüyüz…” şeklinde tehdit ve hakaret içeren konuşmalar kamera görüntülerine yansımış ve bu görüntüler sonrasında kamuoyunda olayla ilgili adaletin geciktirilmesinin “siyasi” olduğu şeklinde kanılar dillendirilmişti.

Cinayet şüphelisi Ümitcan Uygun, sosyal medya fenomeni olan Abdullah S.’yi ölümle tehdit etmesinin ardından önceki günlerde gözaltına alınmış ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Dün gece geç saatlerde ise @dampyofficial isimli Instagram kullanıcısı, Ümitcan Uygun’un Instagram hesabını (um1tcanuygun.06) ele geçirerek mesajlarını ifşa etti. Mesajlarda Müge Anlı için Ümitcan Uygun’un “onu da öldüreceğim” dediği görüldü.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ