Arap şeyhi gibi giyinen rektör görevden alındı

Görevden alınmasını değerlendiren Ağırakça, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanlış bilgi verildiğini ve “Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır” yorumunda bulundu.

23 Ağustos 2019 0

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın yerine Prof. Dr. İbrahim Özcoşar atandı. Görevden alınan rektör Ağırakça, Arap şeyhleri gibi giyinmesi, Çiğ Köfte ihalesi ve skandal açıklamalarıyla hatırlanıyor.

Görevden alınmasını değerlendiren Ağırakça, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanlış bilgi verildiğini ve “Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır” yorumunda bulundu. Ağırakça daha sonra attığı bu tweeti alelacele sildi. Ancak birçok kişi tarafından ekran görüntüsü alına tweet, web ortamında kolaylıkla bulunabiliyor.

Ahmet Ağırakça daha önce birçok skandal açıklamasıyla gündeme gelmişti. Atandığı dönemde, “Ben Erdoğan’ın Mardin temsilcisiyim” diyen Ağırakça, Arap şeyhleri gibi giyinip, sosyal medyada fotoğraflarını paylaşmış ve “Rektör ve akademisyenler için kep değil, sarık daha uygundur, sayın rektör arkadaşlarıma arz ederim” ifadelerini kullanmıştı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ