Av. Tacettin Çolak yazdı… ABD’yi görmeden İsrail’i kınamak sahtekarlıktır. Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız.

Biz yıllardır boşuna demiyoruz; meclisteki partilerin tamamı Amerikancıdır, CIA-Pentagon projesinin birer figüranlarıdır, diye…

11 Mayıs 2021 0

İsrail; hemen her yıl Ramazan aylarında Filistin Halkı’na karşı yaptığı alçakça saldırılarından bir tanesini daha yaptı geçtiğimiz günlerde.

Müslümanların kutsalı Mescidi Aksa’ya üç gündür sürdürdüğü kanlı saldırılarında yüzlerce masum Filistin’li yaralanmış, bugün itibariyle de dokuz Filistin’li katledilmiştir.

Bu satırların kaleme alındığı sırada ise İsrail uçakları Gazze şeridinin güneyine hava saldırıları düzenliyordu ve bu saldırılarda ölenlerin sayısının şimdilik yirmi civarında olduğu açıklandı. Muhtemelen bu sayı daha da artacak.

Siyonist İsrail’in bu saldırıları da (diğer tüm saldırılarında olduğu gibi) başta kanlı zalim ABD emperyalist devleti olmak üzere diğer batılı emperyalistlerin olur ve desteği ile gerçekleştirilmiştir.

Kaldı ki, meşru savunma amacıyla Filistin tarafından İsrail’e karşı yapılan roket saldırısından hemen sonra ABD’li yetkililer; “İsrail’in yanındayız, desteğe hazırız” diye açıklamalar yaparak, bu organize saldırıyı tüm Dünya önünde kabul etmekten çekinmemekteler.

Bütün bunlar açıkça bir kez daha göstermiştir ki; İsrail Emperyalistlerin Ortadoğu’daki Bekçi Köpeği’dir.

İsrail’in; başta Filistin Halkı olmak üzere Arap Halkı’na saldırması, katliamlar yapması Emperyalistlerin Kaynayan Petrol Kazanı’ndan daha fazla çapul elde etmek için uygulamaya koydukları Büyük Ortadoğu Projesi’nin gereklerinden birisidir.

O nedenle katlettiler Siyonist İsrail’e açıkta karşı çıkan Filistin Halkı’nın yanında saf tutan Halkçı Arap liderlerini. Irak’ta, Libya’da, Suriye’de milyonlarca Müslüman’ın kanını döktüler.

Emperyalistler tarafından oluşturulan bu yapay devleti hiç tanımayan, sürekli savaş halinde olan Suriye’ye bu nedenle saldırdılar ve fiilen üçe böldüler bu ülkeyi.

Batılı Emperyalist çakallar; İsrail ve kendileriyle işbirliği içinde olan, hain emirlerin, şeyhlerin ihanetleri sayesinde Arap coğrafyasında “köpeksiz köyde değneksiz gezmekte”ler.

Ya bizimkiler ne yapıyor dersiniz?

Sadece mızıldanmaktalar.

Daha doğrusu, her zaman yaptıkları gibi “sosyal medya kınaması” yapmaktalar.

Tayyip Erdoğan; “İsrail’in ilk kıblemiz #MescidiAksa’ya yönelik maalesef her Ramazan ayında gerçekleştirdiği menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz.

“Türkiye olarak her hal ve koşulda Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Tayyip bu mesajını bir de İbranice, İngilizce, Arapça olarak paylaşarak mesajını “güçlendirmiş”(!!!)

Mevlüt Çavuşoğlu, “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya bu akşam yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. İsrail’in Mübarek Ramazan’da ibadet eden masumları hedef alması insanlık dışı bir olay. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. #Filistin halkının haklı davasının her daim yanındayız”.

İbrahim Kalın da Twitter hesabından “İsrail polisinin Mescid-i Aksa’ya girerek ses bombalarıyla saldırmasını şiddetle kınıyoruz. Mübarek Ramazan günlerinde hiçbir kutsala saygısı olmayan İsrail işgal güçleri Mescid-i Aksa’yı derhal terk etmelidir. Bu menfur ve pervasız saldırılar derhal durmalıdır”

Sanırsınız ki, son Osmanlı Padişahı, Halife Hazretleri(!!!) ve Veziri Azam’ları açıklamalarıyla yeri göğü inletmişler(!!!). İsrail’i yerle bir edecekler.

Ama yaptıkları sadece kınama ve temenni.

Bunlar öyle de TBMM’deki Amerikancı beşli çetenin açıklaması nasıl?

İçerikteki metinden de görüleceği üzere; İsrail’in bu acımasız saldırılarına katliam bile diyemiyorlar.

Tamamen diplomatik bir dille İsrail’in katliamını “operasyonlar, baskıcı politikalar, mütecaviz eylemler” diye nitelemekteler. Bu metin, Birleşmiş Milletler kararlarının hatırlatılması, Uluslararası Ceza Mahkemesinin göreve çağrılması gibi zırvalamalardan ibaret bir açıklama.

Biz yıllardır boşuna demiyoruz; meclisteki partilerin tamamı Amerikancıdır, CIA-Pentagon projesinin birer figüranlarıdır, diye…

Bunlar ABD’den izinsiz hiçbir politika geliştiremezler.

İktidarda olanı; “aman bizi delikten aşağıya süpürmeyin” diye her türlü ihaneti gözünü kırpmadan yapar. Muhalefet rolünü ifa edenler de “onu alma beni al, ben daha iyi hizmete hazırım” diye yalvar yakar olur.

İşte bu nedenle de emperyalistlerin icazeti ile Siyonist İsrail tarafından Filistin Halkının acımasızca katledilmesine katliam diyemedikleri gibi, o kadar laf salatasının içinde tek bir kere dahi ABD’yi, Batılı Emperyalistleri kınamazlar, kınayamazlar…

Geçtiğimiz yıl da ABD Emperyalizmi tarafından “Yüzyılın Andlaşması”, “Ortadoğu Barış Planı” diye ilan edilen Ortadoğu’yu kan gölüne çevirecek ihanet planı karşısında da meclisteki bu beşli çete benzer tutum almıştı.

Sözde AB-D Emperyalistlerinin Kudüs Planını eleştirir gibi yapmışlar ama özünde Siyonist İsrail’i devlet olarak tanıyan, olumlayan bir metne imza atmışlardı.

Yine aynı şekilde ABD Emperyalist Hayduduna hiç değinmeden; Kudüs Planını “tanımıyoruz”, “esefle kınıyoruz”, “yok hükmündedir” gibi hikayeden laflar sarfetmişlerdi.

Çünkü onlar da çok iyi biliyor ki İsrail; ABD’dir.

Çünkü İsrail; Batılı Emperyalistler tarafından Arap Halkının bağrına saplanmış bir kamadır.

Bırakalım İsrail’e savaş açmayı, füze göndermeyi; (çünkü bu yürek onlarda ne gezer) sadece ekonomik işbirliklerini kesme yürekliliğini bile gösteremezler.

Dolayısıyla bu saldırıların arkasındaki AB-D Emperyalistlerini görmeden “kınama” açıklamaları yapmak sahtekarlıktır, ikiyüzlülüktür.

Halkın gözüne kül serpmektir.

Yahu sizde, Emperyalizme karşı kahramanca direnen Venezuela’nın yiğit lideri Maduro’daki yürek ne gezer.

Geçmişte Filistin Halkına yönelik İsrail katliamlarının birisi karşısında bakın Maduro yoldaş ne diyor;

“Arap Halkı ne zaman uyanacak?..

“Ve Arap liderleri!

“Ne zaman uyanıp Filistin Halkının sesine ses vereceksiniz!..

“Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız!

“Yerin dibine batsın uluslararası protokolünüz!

“Artık harekete geçmelisiniz!

“Filistin Halkının katillerine cevap vermelisiniz, onları durdurmalısınız.” (Konuşmanın detayı için: https://www.youtube.com/watch?v=NDDkevJ6QI8)

Bakın, Okyanus Ötesi’nden İsrail Köpeği’ne kafa tutan Maduro kadar dahi net kelam edemiyorsunuz.

İktidarı ve muhalefetiyle sizler de emperyalizmin kuklası Arap liderleri gibisiniz.

Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız…

10 Mayıs 2021

Av. Tacettin Çolak Diğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ