Av. Tacettin Çolak yazdı… Mafya Babası’nın ifşaları sürüyor

Peker dokuzuncu kez konuştu, yeni suçlar ortaya çıktı. Anlattıklarının bir kısmı zaten bilinen gerçeklikler.

06 Haziran 2021 0

Peker dokuzuncu kez konuştu, yeni suçlar ortaya çıktı.

Anlattıklarının bir kısmı zaten bilinen gerçeklikler.

Örneğin; Yıldırım Demirören’in, Doğan Grubunu ele geçirirken Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon dolarına çöktüğü bilinen bir gerçekti.

Bunları yıllar öncesinden HKP Genel Başkanı Sayın Nurullah Ankut yazdı.

“AKP’nin; normal, meşru bir siyasi parti filan olmadığını, çıkar amaçlı bir suç örgütü” olduğunu defalarca yazdı.

İhale yolsuzluklarını, Belediyelerin dernekler, vakıflar eliyle nasıl “tokatlandıklarını” örnekleri ile anlattı.

Biz ise; taşeron sisteminin rezilliklerini, acımasız sömürü ve soygunun aracı olduğunu defalarca yazdık.

Peker’in son videosundaki ifşalarının en önemlileri şunlar:

– AKP’nin o kadar hazine yardımına rağmen oy avcılığı yapmak için dağıttığı “Tarihi Beyoğlu Kahvecisi” markalı ve ederi 10 milyon liraları bulan kahvelerin mafya (Peker) imalatı olduğunu açıkladı.

– Her ay bir Milletvekiline 10 bin dolar para verdiğini “yalanladı”(!!!), ama “Ne 10 bin doları? Bu miktar benim asaletime yakışmaz. Aç kalırım açıkta kalırım yine daha çok para veririm. Metin Külünk’ün arabasına daha büyüklerini yolladım, çanta çanta yolladım”, “Sadece birine değil, bir çoğuna verdim”, yani bunları dolara boğdum dedi..

– “Metin abi”sinin yeğeninin tefecilere kaptırdığı 300 bin lirayı karşıladığını, cebinden ödediğini söyledi.

– Soylu’nun Amerika’da ve Türkiye’de aranmakta olan Sezgin Baran Korkmaz’la 4 Aralık’da bakanlıkta görüştüğünü, bu kişinin 45 milyon dolar alacağını meçhul kişiden (bu kişinin adını vermiyor her nedense, belki bu da bir mesaj) almamasının istendiği ve 5 Aralık’ta bu Sezgin Baran Korkmaz’ın yurtdışına çıktığını, daha sonra da oteline çöktüklerini açık etti.

– Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toplu, Muğla Emniyet Müdürü gibi Polis Şefleri, gazeteci Veyis Ateş, Rasil Ozan Kütahyalı ve başkalarının (onun deyimiyle daha ne savcıların ne hakimlerin) hiçbir hesap ödemeden Sezgin Baran Korkmaz’a ait Bodrum’daki Paramount Otel’de kaldıklarını ifşa etti.

– Kendisine “pislik” diyen Tayyip’e; “eğer ben pisliksem pislik seviyesinin en altında benim olduğunu söylemeliyim.” yani “hepimiz suç işledik ama en az suçlu benim” diyerek, turpun büyüğünün torbada olduğunu söyledi.

– Veyis Ateş’in Sağlık Bakanlığı’daki hikayesini sakladığını, söyleyerek hesabının bitmediğini ilan etti.

– Emniyet Koruma Şube Müdürü Ekrem Güler’in emekli edilip İş Bankasına yönetici yapıldığını ve İş Bankası’na borcu olanların takibe başlandığını söyledi.

– Tabi Soylu’nun “poliçe yazdırılırken huzur bulduğu” Sigorta şirketinin AKP’ye geçtikten sonra % 5700 büyüdüğünü de eşantiyon babından ortaya koydu.

Bütün bunlar da yürürlükteki mevzuata göre suç elbette.

AKP’gillerin işlediği suçların, kanunsuzlukların boylarını aştığı aşikâr.

Artık tutunacak hiçbir yerleri kalmadı.

Gerizler her taraflarından saçılıyor.

Ülkenin üst düzey polisleri, yargı mensupları gayrımeşru ilişkilerin içine batmış durumda olduğunu, dolayısıyla yargının AKP’nin “hukuk” bürolarına çevrildiğini de hep söyledik, söylüyoruz.

Onlar harekete geçmeyecek, ama biz yine de dosyaları açıp önlerine koyacağız.

Biz, parti binalarımıza bir iki tane soru pankartı astık diye gözaltı ve hırsızlama yöntemiyle el koyma işlemi yapanlar, bakalım bu suçlar karşısında ne yapacaklar?

Ya Cumhuriyetin Savcıları olduklarına hatırlayacaklar ya da kendileri de gelecekteki iddianamelerde “Şüpheli” sıfatıyla yer alacaklar.

Av. Tacettin Çolak Diğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ