Av. Tacettin Çolak yazdı… Tayyip Erdoğan Kolpa Yapıyor

Bunların halkı düşünmedikleri tam tersine tüm kamu olanaklarını kendileri ve yandaşları için seferber ettikleri bu kanun teklifi ile bir kez daha kanıtlanmıştır.

29 Haziran 2022 0

“Cumhurbaşkanı” imzasıyla 20 Haziran 2022 günü meclise ek bütçe için 2 maddelik kanun teklifi gönder.

Böylece Ocak ayında 100 bin 750 liraya çıkardığın maaşının (altı ay sonra) % 40,5 artırılarak 141 bin 553 liraya çıkarılmasını teklif et.

Diğer yandan batış “ekonomisinin kitabını yazan adam” olarak “fakru zaruret içinde harap ve bitap düşür”düğün milletten tepkiler gelince, hep yaptığın gibi kolpaya başvur.

Kendin için bir şey istememişsin de eski cumhurbaşkanları ve emekli milletvekillerinin maaşlarının artırılması için bu kanun teklifini vermişsin, öyle mi?

Devamla, maaşının artırılmasını istemiyorsun ve kanun teklifindeki CB maaş artışı bölümünün meclis tarafından kanun teklifinden çıkartılmasını istiyorsun.

Burada da kolpa var.

Nasıl mı?

Yahu kanun teklifini veren sensin. Teklifi geri alıp değişiklik yaparak tekrar gönderebilecekken topu niye meclise atıyorsun?

Asıl amaç; “bakın ben maaşımdan vaz geçiyorum” diyerek sözde fedakârlık yapma görüntüsü vermek.
Sen zaten tüm kamu olanaklarını kullanıyorsun. Maaşına dokunmanı gerektiren bir durum senin için yok ki.
Bir yerden başka bir yere giderken bile yüzlerce, binlerce araç konvoyu ile gidiyorsun.

Peki, madem emeklileri böyle düşünüyorsunuz da niçin asgari ücretin bile altında maaş alan işçi-memur-esnaf emeklilerinin maaşlarını değil de milletvekili emeklilerinin maaşlarını, neredeyse yarı oranında artırıyorsunuz?
Ya da niye işçi-memur maaşlarının Cumhurbaşkanı maaşına endekslemiyorsunuz da emekli milletvekillerine kıyak yapıyorsunuz?

Onlar asgari ücretliden, kamu çalışanından daha mı fakirler?

Verdiğiniz asgari ücret bile daha yürürlüğe girmeden eridi gitti…

Bunların halkı düşünmedikleri tam tersine tüm kamu olanaklarını kendileri ve yandaşları için seferber ettikleri bu kanun teklifi ile bir kez daha kanıtlanmıştır.

Tabi gören gözler için…

Av. Tacettin Çolak Diğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ