Avukat Ebru Timtik yaşamını yitirdi

Halkın Hukuk Bürosu grubu, “ölüm orucu”ndaki avukat Ebru Timtik yaşamını yitirdiğini duyurdu

28 Ağustos 2020 0

Halkın Hukuk Bürosu, bugün saat 20:30 sıralarındaki açıklamasında, Avukat Ebru Timtik’in kalbinin durması üzerine tıbbi müdahale yapıldığını, müdahalenin devam ettiğini belirtti.

Açıklamada, “Ebru Timtik’in nabzı durdu. Doktorların kalp masajı yaptıklarının bilgisini aldık” dendi.

Büro, saat 21:10 sıralarındaki paylaşımında ise 238 gündür “ölüm orucu”nu sürdüren avukatın hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ebru Timtik, adil yargılanmadığını ve yeniden yargılanmak istediğini ortaya koyarak, protesto amacıyla ölüm orucuna girdi. Mahkemeler, Timtik’in bu talebine karşı kayıtsız kaldı. Timtik’in bedeni, bu protestoya 238 gün dayanabildi.

YANDAŞ MEDYADAN PROVOKATİF BAŞLIK

AKP-MHP iktidarının medyası, “DHKP-C’li terörist Ebru Timtik, ölüm eyleminin 238. gününde can verdi” başlığı ile haberi duyurdu. Kullanılan ana fotoğrafta “Ölüm Eylemi Başarıyla Sonuçlandı” ifadelerine yer verildi. Sabah Gazetesi’nin yaptığı haberde, İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemenin gerekçeli kararında, Halkın Hukuk Bürosu’nda avukat olarak çalışan Ebru Timtik “Yakalanan örgüt mensuplarına örgüt talimatlarını ilettiği, örgütle arasındaki irtibatı sağladığı, kuryelik yaptığı” suçlamaları yapıldığı ve “Örgüt üyeliği” suçundan Ebru Timtik 13 yıl 6 ay hapse mahkum edildiği belirtildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ