Bağımsız Maden İş başkanı geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi

Manisa’nın Kırkağaç ilçesine bağlı Bakır Köyü civarında araçları takla atan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile Ali Faik İlter yaşamını yitirdi.

09 Temmuz 2021 0

Bağımsız Maden İş Başkanı Tahir Çetin ve Bağımsız Maden İş Sendikası üyesi Ali Faik, alamadıkları tazminatları için mücadele eden Somalı madenciler için görüşme yapmak üzere gittiği Ankara’dan döndüğü sırada  geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

Bağımsız Maden İş’ten Başaran Aksu verdiği demeçte “Ankara dönüşü trafik kazası geçirdiler bu sabah. Başkanımız yaşamını yitirdi” dedi. Bağımsız Maden İş Sendikası sosyal medya hesabı üzerinden de şu paylaşımı yaptı: “ACIMIZ ÇOK BÜYÜK! ÖFKEMİZ ÇOK BÜYÜK! Maden işçilerinin yiğit önderi, genel başkanımız, herşeyimiz Tahir Çetin’i ve önderimiz, haysiyet abidemiz, canımız Ali Faik’imizi kaybettik.” ifadeleri ile üzüntüsünü dile getirdi.

Uyar Madencilik’ten yıllardır tazminatlarını alamayan Somalı işçiler, kendilerine verilen sözlerin tutulmaması üzerine Ankara’ya hareket ettiler. Görüşmelerden olumlu bir yanıt alamayan madenciler, Soma’ya geri dönme kararı aldı. Geriye dönüş sırasında, Manisa’nın Kırkağaç ilçesine bağlı Bakır Köyü civarında araçları takla atan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile Ali Faik İlter yaşamını yitirdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ