Bahçelievler katliamı katilleri, 41 yıldır aramızda

Serdar Alten (23), Gürcan Gürses (26), Efraim Ezgin (23), Osman Nuri Uzunlar (20), Latif can (20), Faruk Erzan (24), Salih Gevence (26) 41 yıl önce aramızdan bedence ayrılan 7 devrimci, 7 genç…

08 Ekim 2019 0

2014 yılında verdiği röportajda, TİP’li 7 genci canice katleden faşist Haluk Kırcı, katliamı şöyle itiraf ediyor ve savunuyordu: “O günkü şartlar içinde inanmış bir militandım. İliklerime kadar inanmıştım. Yüz kişi de gelse öldürecektim”

ABD tarafından yetiştirilen faşist komandoların bulunduğu hali ortaya koyan bu cümle, yaptığı eylemi sorgulamayan, caniliklerinden keyif alan bu güruhun, geleceklerinde de efendilerine hizmette nasıl kusur etmediklerinin göstergesiydi.

Diğer cinayetlerin aksine, bu cinayetin katilleri artık katillerinin ağzından netçe bilinmekte “Kürşat Poyraz, Mahmut Korkmaz, Ercüment Gedikli ve Abdullah Çatlı” katliamın tetikçileri olarak, davadaki sinsi oyalama taktikleri ile yıllarca aramızda dolaştılar. Sürekli hedef saptırmaların yer aldığı davada, tüm bu itiraflara rağmen sonuç alınamamakta. Suçlu olarak cezaevinde yer alanlar ise “yanlışlık oldu” bahanesi ile salıverilmekte.

Serdar Alten (23), Gürcan Gürses (26), Efraim Ezgin (23), Osman Nuri Uzunlar (20), Latif can (20), Faruk Erzan (24), Salih Gevence (26) 41 yıl önce aramızdan bedence ayrılan 7 devrimci, 7 genç… faşizm tarafından vahşice katledildiler. Bahçelievler katliamı, emperyalizmin gençlerimizi koparıp aldığı acımasız bir saldırı olarak tarihe geçti. Halkımızın hafızasından da hiç silinmemesi elzemdir.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ