Boğaziçi Üniversitesi’nde gözaltına alınan öğrencilere tutuklama talebi

Boğaziçi Üniversitesi’nde kabe resminin yere serildiği iddiaları ile gözaltına alınan 4 öğrenciden 2’si tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

30 Ocak 2021 0

AKP Genel Başkanının, “Diplomasız olması” gerekçesi ile gerekli yeterliliğe sahip olmadığı, ve bundan dolayı “Cumhurbaşkanlığı makamını işgal ettiği” tartışmaları sürerken, liyakatsiz birini Boğaziçi Üniversitesi’ne Rektör olarak atamasına yönelik, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin şiddet içermeyen protesto gösterilerinde, “Kabe resminin yere serildiği” iddiaları nedeniyle gözaltına alınan 4 öğrenci hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama yapıldı.

2 ÖĞRENCİYE TUTUKLAMA TALEBİ

Başsavcılık’tan yapılan açıklamada, 2 öğrencinin tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildiği belirtildi. Açıklamada, ”Şüphelilerin ifadelerinin alınmasının ardından halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama suçundan 2 şüphelinin tutuklanması,  2 şüpheliye ise konutunu terk etmeme adli kontrolü uygulanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine talepte bulunulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ