“Bu işçilerin “sağlıklı kal”ma hakları yok mu?”

Koronavirüs salgınının yaşandığı ülkemizde “Evde Kal” çağrısı yapılıyor ama İzmir Valiliği, müftülük binasının inşaatında işçileri çalıştırmaya devam ediyor.

24 Mart 2020 0

Dünyada yaşanan Koronavirüs salgını nedeniyle, bir çok ülkede OHAL ilan edildi. Sokağa çıkma yasakları getirildi. Salgının yaşandığı ülkemizde de Sağlık Bakanlığı vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını söylüyor.

Tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser-nişan-düğün salonları, çalgılı, müzikli lokanta ve kafeler, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile kafe, internet salonu, oyun salonları, çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor salonlarını vs kapatılıyor.

Ancak inşaatlarda, fabrikalarda işçiler hala çalışmaya devam ediyor.

İzmir’de müftülük binasının inşaatında işçiler çalışmaya devam ediyor. İşçiler her hangi bir önlem olmadan inşaatın tepesinde çalışıyor.  İzmir HKP İl Başkanı Av. Tacettin Çolak sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla İzmir Valiliği’nin, müftülük inşaatında işçileri tam gaz çalıştırdığını yazdı.

“Millete “Evde kal sağlıklı kal” diye evlere kapatıyorlar. İzmir Valiliği, müftülük inşaatında işçileri tam gaz çalıştırıyor. Bu işçilerin “sağlıklı kal”ma hakları yok mu? Bırakın bu sahtekarlığı ya….”

İşte işçilerin inşaatta çalışma anlarını gösteren fotoğraflar.

NEYSEO

BENZER KONULAR
YORUM YAZ