CHP’li vekilin seçim yorumu: Millete müstahaktır

Cumhurbaşkanlığı seçimini Erdoğan’ın, meclis çoğunluğunu ise AKP-MHP ittifakının kazanmasının ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

25 Haziran 2018 0

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok ilde CHP’liler seçim kurulları önünde protesto eylemleri yaparken CHP ve Muharrem İnce’nin sessizliği, sonrasında ise yenilginin bir anda kabullenilmesi eleştirilere neden olmuştu. Öte yandan CHP içerisinde de tartışma her seçim sonrası olduğu gibi başladı. Bazı milletvekilleri Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı.

Bir diğer eleştiri ise CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’dan geldi. Ancak Tanal, kendi partisini veya muhalefet partilerini değil, Erdoğan’a oy verenleri eleştirdi.

Tanal şu ifadeleri kullandı:

“Bugün fındık fiyatlarına ağlayan Giresun,Ordu’nun %65 oy veriyorsa, turizmin bitmesinden yakınan Antalya %43 oy veriyorsa, Suriyelilerden illallah eden Urfa,Antep,Kilis %51 oy veriyorsa, burda bir sorun var….. Turizmin bitmesinden yakınan Antalya %43 oy veriyorsa, Suriyelilerden illallah eden ŞANLIURFA, G.Antep ve Kilis %51 oy veriyorsa, şeker fabrikaları satıldığı için sitem eden Çorum, Yozgat ve Kırşehir açık ara birinci çıkartıyorsa Millete müstahaktır.

Lakin bu saydıklarım bizden çok onları etkiliyor, asıl kaybeden onlar. Bırakın sevinsinler. Lakin bu saydıklarım bizden çok onları etkiliyor, asıl kaybeden onlar. Bırakın sevinsinler. Yapılan yol ve köprüleri kemirerek, buzdolabı yalayarak beslenir, dünya liderleriyle övünürler. Asıl sürünenler halinden memnun. Onlar haklı, bizler haksızız. Tezek yakan %18 vergi ödüyor.Akp’ye oy veriyor.Yatına akaryakıt alan kişi akaryakıt vergisi vermiyor.Tezek yakmaya devam….. İstanbul 3 köprünün garantili geçiş ücreti Şanlıurfalılarda ödüyor. Çoğu İstanbul’a hiç gelmemiş,Köprüyü kullanmıyor.Ancak köprü nedeniyle Akp’ye en fazla oy veren il oluyor…”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ