Çoklu Baro’ya karşı Ankara’da avukatlar toplandı

AKP’nin ‘çoklu baro sistemi’ne karşı direnmeye devam eden avukatlar Ankara’da Sıhhiye Adliyesi önünde bir araya geldi. Polisin müdahale etmeye çalıştığı avukatlar, ‘Savunma susmadı susmayacak’ sloganı atıyor.

03 Temmuz 2020 0

AKP’nin ‘çoklu baro sistemi’ne karşı direnmeye devam eden avukatlar Ankara’da Sıhhiye Adliyesi önünde bir araya geldi.

Baro başkanları ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen avukatlar, Ankara Valiliği’nin 15 günlük eylem yasağının bugün gerçekleşecek “Büyük Savunma Mitingi”ni de engellemesine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen dilekçelerle suç duyurusunda bulunmak için toplandı.

Polisin kurduğu barikatlardan kontrollü şekilde geçen avukatlar Ankara Adliyesi önünde dilekçe işlemeni mitinge dönüştürdü. “Savunma susturulamaz” yazılı pankart ve dövizler taşıyan avukatlar, “Hak, hukuk adalet. Savunma susturulamaz” sloganları attı.

ADLİYENİN ÖNÜNDE AVUKATLAR O BAYRAĞI AÇTI

Halkçı Hukukçular Grubu adliye önündeki eylemde, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kalpaklı Resminin ve “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünün olduğu bayrağı açarak. “Tam Bağımsız Türkiye, Tam Bağımsız Yargı!” şiarını haykırdı.

POLİS MÜDAHALESİ

Ankara Adliyesi önünde polisin saldırısı sonucu çok sayıda avukata gaz, jop ve tekme ile saldırdı.Halkçı Hukukçular’dan Doğan Erkan polisin biber gazı ile müdahale sonucu etkilendi. Erkan, “Direneceğiz. Baroları bölme yasasını geçirtmeyeceğiz. Anayasal hakkımızı kullanacağız”….

Resim

Resim

BENZER KONULAR
YORUM YAZ