Çorlu Tren Katliamı Aileleri’nin Adalet Nöbeti bu hafta İstanbul’da

15 Mayıs 2019 43 0

Çorlu Tren Katliamı Aileleri, 19 Nisan’dan itibaren Çorlu Adliyesi önünde hafta içi her gün 10.00-12.00 arasında bir araya gelerek Adalet Nöbeti tutmaya başlamışlardı. Aileler, Adalet Nöbetini bundan sonra her hafta cuma günü saat 10.00-12.00 arasında tren güzargahında bulunan farklı il ve ilçelerde yapacaklarını duyurmuşlardı.

17 Mayıs 2019 Cuma günü saat 10.00 ile 12.00 arasında gerçekleştirilecek adalet nöbet Sirkeci Garı önünde olacak. Çorlu Tren Katliamı Aileleri, Sirkeci Garı’ndaki nöbete herkesi davet etti.

Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz sosyal medya hesabında, “Cuma günü,Saat 10:00 – 12:00 arasında. Sirkeci Tren Garı önünde. Çorlu tren katliamında ölen canlarımız için olacağız. Adalet yerini bulana, gerçek sorumlular yargılanana kadar bu katliamı herkese duyuracağız. Yalnızca dört Demir yolu çalışanı sorumlu tutulamaz!” ifadelerini kullandı.

Melek Tuna’nın oğlu Erdem Tuna sosyal medya hesabında, “10 ay’ı aşkın sürede gerek savcılığın gerek hükümet yetkililerinin özverili ve koordineli çalışmaları sonucu geldiğimiz nokta;köşe,bucak,meydanlar,garlar, (sözde)adalet saraylarında hakettiğimiz adil adaleti arıyoruz! Var mı bilmiyoruz! İstanbul’u davet ediyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Sena Köse’nin Babası Gürkan Köse ise, “17.05.2019 CUMA SAAT 10:00-12:00 SİRKECİ GARI… ADALET NÖBETİNE HERKESİ BEKLİYORUZ… SİZLERLE BİRLİKTE…” ifadelerini kullandı.

Çorlu Tren Katliamı Aileleri, Çorlu’daki tren katliamında dört Demir yolu çalışanı değil  bütün sorumluların yargılanmasını istiyor. Aileler ayrıca, Çorlu’da 25 kişinin hayatını kaybettiği tren faciası soruşturmasında tren şefi, makinistler, bürokratlar ve TCDD’nin üst yönetiminde yer alan kişiler hakkında Şubat ayında verilen takipsizlik kararının kaldırılmasını talep ediyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ