Cüneyt Arkın: İşçi sınıfı düzenin en kalleşçe metotlarına rağmen yenilmedi

Aktör Cüneyt Arkın, 1 Mayıs mesajında iki büyük konfederasyonu sarı sendikacılıkla suçlarken, işçilere “sayınız azaldı ama siz yenilmediniz” diye seslendi.

03 Mayıs 2020 0

Ünlü aktör Cüneyt Arkın, işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs için yayınladığı mesajda iki büyük konfederasyonu sarı sendikacılıkla suçlarken, işçilere “sayınız azaldı ama siz yenilmediniz” diyerek destek verdi.

Arkın’ın 1 Mayıs mesajı şöyle:

“Emekçi kardeşlerim emek ve dayanışma bayramınızı kutlarım. Sizler o kocaman nasırlı ellerinizle bu dünyayı inşa ediyorsunuz. Bu memleketin her karış toprağında emeğiniz ve alın teriniz var.  Dünyayı var ediyorsunuz, sizler sömürgeci kapitalizmin en büyük düşmanısınız. Sendikasızlaştırma başladı. Emeğin ve alın terinin değeri ellerinizden alındı, sarı sendikalar başladı. 2 tane büyük sendika şu an düzenin yanında. Devamlı bir ücret konusu vardı. Ama hiçbir zaman sosyal adalet , emek ve alın terinin değerleri, iş güvencesi, demokrasi ve insan hakları konusunda bilgi vermediler sizlere.

Hakça adalet ve dağıtım konusunda da bilgisiz kaldınız. Milyonları bulan işçi sendikası üyeleri binlere düştü. Düzen ne yapıp edip en kalleşçe metotlarıyla işçileri yenmeye çalıştı. Sayınız azaldı ama siz yenilmediniz.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ