David Fincher’ın yöneteceği World War Z 2’nun çekimleri Haziran’da başlıyor

Yönetmen koltuğunda David Fincher’ın oturup başrolünde Brad Pitt’in yer alacağı World War Z 2’nun uzun süredir ertelenen çekimleri, haziran ayında başlıyor.

09 Ekim 2018 0

Garry Lane rolünde Brad Pitt‘in olduğu, yönetmeni Marc Foster‘ın kaleme aldığı aynı isimli romandan uyarlanan World War Z, gişede büyük bir başarı elde etmişti. Çekileceği uzun süre önce kesinleşen devam filmi, buna rağmen pek çok kez ertelenmek zorunda kaldı.

İlk etapta filmi yönetmesi düşünülen J.A. Bayona, Jurassic World: The Fallen Kingdom filminde yer almayı tercih etmişti. Daha sonra David Fincher‘la anlaşan yapımcılar, Fincher’ın Mindhunter‘ın 2. sezonuna devam edecek olmasından dolayı çekimleri ertelemek zorunda kaldılar. Başroldeki Brad Pitt’in, Quentin Tarantino‘nun yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood‘da yer alacak olması nedeniyle çekimleri bir kez daha ertelendi.

Ancak görünen o ki filmin çekim tarihi nihayet kesinlik kazandı.

Beautiful Boy’un galasında Variety‘e konuşan yapımcı Dede Gardner,

“Çekimlere haziran ayında başlıyoruz. Başka bilmemiz gereken ne var? Brad Pitt, Gerry Lane rolüne geri döndü. David Fincher da hâlâ filmin yönetmeni.” dedi.

Bir kısmının Londra’da çekileceği konuşulan filmin vizyon tarihiyle ilgili ise yapımcısı Paramount Pictures tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

(filmloverss.com)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ