Deprem ihmallerine isyan edene soruşturma ve linç yağmuru

Aralarında Şevket Çoruh ve Berna Laçin’in de bulunduğu 50 kişiye depremle ilgili yaptıkları paylaşımlar nedeniyle soruşturma açıldı. Tuna Arman ise söylediği söz yüzünden hedef tahtasına konuldu.

28 Ocak 2020 29 0

ELAZIĞ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında depremle ilgili “provokatif” paylaşımda bulundukları iddiasıyla aralarında Berna Laçin ve Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın, “halk arasında endişe, korku ve panik oluşturmak” ve “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, TBMM’yi, hükümeti ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama” gerekçesiyle yapılacağını bildirildi.

Hürriyet‘in haberine göre, soruşturma kapsamında henüz gözaltına alınan şüpheli bulunmadığı, paylaşımlara yönelik incelenmenin sürdüğü belirtilirken, Ankara dışında yaşayan şüphelilere ait dosyaların, yaşadıkları illerin başsavcılığına gönderileceği kaydedildi.

Oyuncu Tuna Arman, ‘Binlerce tarikat şeyhinin bu ülkeye bir akut köpeği kadar faydası yok’ paylaşımı nedeniyle AKP medyası tarafından hedef gösterildi.

Oyuncu Tuna Arman ise, “Binlerce tarikat şeyhinin bu ülkeye bir akut köpeği kadar faydası yok” dediğinden dolayı sosyal medyada gericilerin hedefi oldu.

Arman’ın bu paylaşımının ardından organize suç örgütü yayın organı Yeni Akit, Arman’ı hedef alan bir habere imza attı.

Yeni Akit’in haberi tepki çekerken, Arman, “Yıldız Teknik Üniversitesi’nde profesörlük yapan Gencer’in, Elazığ Depremi’nin ardından afetlerin pedofilinin yasaklanmasından dolayı olduğunu savunan” sözlerini paylaşıp, “Al buyur sonra biz bir şey söyleyince hedef gosteriliyoruz bu nedir?” paylaşımında bulundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ