Devlet okulunda dinci vakıf toplantı düzenledi! Atatürk posterlerinin üstü kapatıldı!

FETÖ’den devlete geçen Milli Eğitim’e bağlı Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin spor salonunda yapılan cübbeli sarıklı Sıla Vakfı toplantısında, Atatürk posterinin üzeri kapatıldı.

09 Ocak 2020 0

Manşet Türkiye’nin haberine göre; İzmir’de yılbaşında bildiri dağıttıkları için halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle suçlanıp haklarında şikayet dilekçesi verilen Sıla Vakfı, önceki gün İzmir’de toplantı düzenledi. KHK ile kapatılan ve binasına el konulan FETÖ’ye ait Yamanlar Koleji (şimdiki adı Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi) spor salonundaki etkinlikte Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de konuşma yaptı. Cübbe ve sarıklı yüzlerce katılımcının doldurduğu salonda çeşitli sohbetler yapıldı, bu arada tekbirler getirildi.
Liderliğini Mahmut Ustaosmanoğlu’nun, sözcülüğünü ise kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca’nın yaptığı cemaata bağlı olan Sıla Vakfı’nın, devletin okulunu nasıl, ne şartlarda kiraladığı merak konusu oldu. Kimin buna izin verdiği de akıllara takıldı.

 

Devlet okulunun salonunda bulunan Atatürk posterlerinin üstünü, vakfın bez afişleriyle kapattılar.

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ