DSF, Ekvador halkı ile dayanışmada olduğunu açıkladı

Dünya Sendikalar Federasyonu, bir basın açıklaması yayınlayarak Ekvador’da günlerdir sürmekte olan isyanı desteklediğini açıkladı.

11 Ekim 2019 0

Neyseo – Dünya Sendikalar Federasyonu, bir basın açıklaması yayınlayarak Ekvador’da günlerdir sürmekte olan isyanı desteklediğini açıkladı.

Açıklamanın tam metni, şu şekilde:

“Beş kıtada, 97 milyon işçiyi bir araya getiren, uluslararası sınıf odaklı tek işçi federasyonu olan Dünya Sendikalar Federasyonu (DSF), Ekvador işçi sınıfıyla, Lenín Moreno hükümetinin emekçi karşıtı “önlem paketine” karşı çıkan Ekvator halkıyla, enternasyonalizmini ve sınıf dayanışmasını yeniden ilan eder.

DSF, Ekvador diğer hususların yanı sıra, halkının benzine verilen sübvansiyonları ortadan kaldıran ve kamu çalışanlarının maaş faydalarını azaltan bu önlemlere karşı seferber olmalarıyla dayanışma içindedir. Ayrıca, insanların direnişini kırmaya çalışan devlet baskısının en katı yolunu reddediyoruz.

DSF, Ekvador halkının adil mücadelesinin yanında sağlam bir şekilde devam edecek ve hükümeti halkın taleplerini karşılamaya ve gidermeye davet edecektir.

DSF Sekreteryası”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ