DSF’nin “Irkçılığa, Neo Faşizme Karşı Uluslararası Eylem Günü” Türkiye’de işçileri biraraya getirdi

Nakliyat-İş sendikası, yasal hakları gasp edilmek istenen Uzel Makine, Real ve Makro Direnişçilerinin Mücadelesi aynı zamanda Neo Faşizme, Yabancı Düşmanlığına, Irkçılığa Karşı Uluslararası Mücadeleye dönüştüğünü vurguladı.

04 Ekim 2019 0

Dünya Sendikalar Federasyonu’nun (DSF) düzenlediği “3 Ekim 2019 – Neo Faşizme, Yabancı Düşmanlığına, Irkçılığa Karşı Uluslararası  Mücadele Günü” Türkiye’de Uzel Makine, Real ve Makro direnişçileri ile birlikte, Nakliyat-İş sendikası öncülüğünde Türkiye’de de eyleme dönüştü.

Nakliyat-İş sendikası, yasal hakları gasp edilmek istenen Uzel Makine, Real ve Makro Direnişçilerinin Mücadelesi aynı zamanda Neo Faşizme, Yabancı Düşmanlığına, Irkçılığa Karşı Uluslararası Mücadeleye dönüştüğünü vurguladı.

Günün anlam ve önemi dolayısıyla Uzel Makine, Real ve Makro direnişçileri, Levent-İstanUZebul’da bir basın açıklaması düzenlediler ve DSF’nin bildirisini okudular.

DSF’nin bildirisinin metni şu şekilde;

“DSF’nin kuruluş yıldönümü vesilesiyle, 3 Ekim 1945’te, Dünya Sendikalar Federasyonu bugün DSF Uluslararası Eylem Gününü sloganıyla kutluyor: Yabancı Düşmanlığı, Irkçılık ve Faşizme Karşı Mücadele.

Yabancı düşmanlığı ve ırkçılık, hükümetler ve lobiler tarafından halklar arasında, onları bölüştürmek, kapitalistlerin ve çokuluslu şirketlerin neden olduğu sorunların birbirini suçlamasını sağlamak amacıyla kasten gündeme getirilir.

Afrika’da, Orta Doğu’da ve diğer pek çok yerde, işçilerin doğal kaynaklarının yağmalanması, yoksulluk, emperyalist savaşlar ve çatışmalar, nefret ve ırkçı ayrımcılık mağdurlarına düşen milyonlarca mülteci yaratmaktadır.

Avrupa’da ve diğer kıtalarda, ekonomik kriz faşist ideolojilerin ve insanların zihnini ve bilincini zehirleyen eylemleri, büyük işletmelerin çıkarları için mücadele etmelerini, hatta onları suçlara götürmelerini sağlar.

AB tarafından faşizmi Sosyalizm ile eşitlemek, işçilerin SSCB’de elde ettikleri büyük fetihleri ​​gizlemek ve tarihsel gerçekliği çarpıtmak için çaba gösteriliyor.

Kuruluşundan bu yana, DSF, Güney Afrika’daki Apartheid’e karşı mücadele etmek, ırksal ve her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek için barış ve eşitlik mücadelesini taleplerinin önüne koydu. Tüm çalışanların, kadınların, göçmenlerin ve mültecilerin hakları için.

Aynı militan ve sınıf odaklı bir doğrultuda devam ediyoruz ve tüm dünyadaki militan sendikacıları, tüm çalışanların barış içinde bir arada yaşaması ve refahı için yabancı düşmanlığının, ırkçılığın ve faşizmin yalıtılması ve ortadan kaldırılması için mücadele etmeye çağırıyoruz.

İşçilerin bizi bölecek hiçbir şeyi yok!”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ