Dünyada koronavirüsten yaşamını yitirenlerin sayısı 14 bin 441’e yükseldi. Türkiye’de sayı 30 oldu

Dünya genelinde 190 ülkeye yayılan Koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle can kayıpları artıyor. Özellikle Çin’de ortaya çıkmasına rağmen koronavirüsünden en fazla İtalya etkilenmiş durumda

23 Mart 2020 0

Dünya genelinde 190 ülkeye yayılan Koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle can kayıpları artıyor. Özellikle Çin’de ortaya çıkmasına rağmen koronavirüsünden en fazla İtalya etkilenmiş durumda. İspanya’da ölenlerin sayısı 1753 olurken bu sayı İtalya’da 5 bin 476’ye yükseldi. İtalya’nın yanı sıra İran, ABD, İspanya, Almanya, Fransa gibi ülkeler de salgından en fazla etkilenen ülkeler arasında ye aldı.

Dünyada corona virüsüne yakalanan kişi sayısı 337 bin 723‘e ulaşmış durumda. Salgın nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 14 bin 441 olarak kayıtlara geçti. Enfekte olan ve tedaviye olumlu yanıt vererek kurtulanların sayısı ise 96,958 oldu.

İTALYA’DA YAŞAMINI YİTİRENLERİN SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Avrupa ülkelerinde virüsün en çok etkilediği İtalya’da virüs nedeniyle 651 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ülke genelinde ölü sayısının 5 bin 476’ya yükseldiği açıklandı. Ülkede salgının ilk olarak 21 Şubat’ta ortaya çıkmasından bu yana ölü sayısı artarak devam ediyor.

SURİYE’DE İLK VAKA

Suriye Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının görüldüğünü duyurdu. Bakanlık, Kovid-19 tespit edilen kişinin yurtdışından geldiğini açıkladı.

Suriye geçen hafta salgına karşı aldığı önlemler kapsamında bütün okul ve üniversitelerde eğitime ara vermiş, tüm kafe ve restoranların da faaliyetlerini durdurmuştu.

Suriye, salgına karşı mücadele için ülkeye yönelik yaptırımların kaldırılması çağrısında bulunmuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 9 yurttaşın daha yaşamını yitirdiğini açıkladı. Bakan Koca, ayrıca yaptığı açıklamada 289 yeni vakanın tespit edildiği bilgisini verdi.

TÜRKİYE’DE KAYIP SAYISI 30 OLDU

Türkiye’de 11 Mart’tan bu yana koronavirüs nedeniyle 30 yurttaş yaşamını yitirdi. Toplam koronavirüs vakası 1236 oldu.

Sağlık Bakanı, son bilgileri şu ifadelerle duyurdu; ”Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. Bugün 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var. Evimizde kalalım. risk almayalım. hayat eve sığar. Bugüne kadar toplam 20345 test yapıldı, 1236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ