E-5’te seyir halindeki bir otobüs alev aldı

E-5 karayolu Sefaköy mevkinde seyir halindeki bir otobüs alev aldı. Yanan otobüse vatandaşlar yangın tüpleriyle müdahale etti. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı. 

14 Haziran 2019 0

İstanbul E-5 karayolu Sefaköy mevkinde Avcılar istikametine doğru seyir halinde olan özel halk otobüsü alev aldı. Otobüsün motor kısmından yükselen alevleri gören vatandaşlar hemen otobüsü boşalttı. Yangını gören çevredeki bir otelin çalışanları ile diğer sürücüler yardıma koştu. Otel çalışanları ve sürücüler yangın tüpleriyle yangını söndürmeye çalıştı.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangın nedeniyle oluşan trafikten dolayı zor anlar yaşadı. Trafikten dolayı yaşanan aksamanın ardından itfaiye ekipleri olay yerine ulaşabildi. Ekiplerin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.

Öte yandan, polis ekipleri otobüsün LPG’li olması nedeniyle yaşanabilecek bir olumsuzluğun önüne geçmek için çevrede güvenlik önlemi aldı. Vatandaşları olay yerinden uzaklaştıran ekipler otobüsün patlama ihtimaline karşı güvenliği sağladı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ