Ensar Vakfı ile TÜRGEV’in New York’taki öğrenci yurdu inşaatını, kentin en pahalı yerinde!

Halkbank davasını takip etmek için New York’a giden Özcan, yurt inşaatının bulunduğu konuma dikkat çekti.

26 Şubat 2020 0

ABD’de Ortaçağcı Gerici örgütleri teşhirleri ile tanınan Yurter Özcan, sosyal medya hesabından Ensar Vakfı ile TÜRGEV’in ABD’de kurduğu ortak vakıf olan ve öğrenci yurdu olarak kullanılması amaçlanan “Türken Fundation” inşaatını paylaştı.

Halkbank davasını takip etmek için New York’a giden Özcan, yurt inşaatının bulunduğu konuma dikkat çekerek, “Burası New York’un en pahalı bölgelerinden bir tanesi. Yazın buraya gelmek isterseniz, buraya en yakın otelin gecelik fiyatı 2 bin TL” dedi.

Çektiği videoda çevredeki binaları da gösteren Özcan, 21 katlı inşaatın bulunduğu konumda Birleşmiş Milletler ve konsoloslukların olduğunu ve çevredeki dairelerin fiyatının 2,5 milyon dolar olduğunu belirterek, “Böyle bir muhitte, dünyanın en pahalı yerinde bir öğrenci yurdu yapılır mı yapılmaz mı takdirinize bırakmak istiyorum. Ayrıca arkadaşlarla inşaat planını da ortaya çıkardık. Giriş katları da dükkan ve restoran olarak kullanılacak yani kiraya verilecek” ifadelerini kullandı.

Yurter Özcan, kendisi hakkındaki “Cemaatçi” iftiralarına karşı “Ben 2009’da Fethullahçılar tarafından Ergenekon’da hedef gösterilirken, onlar Hocaefendi diyerek, kendisine methiyeler düzüyordu. Keşke o haberleri de bir ortaya çıkarsalar” diyerek cevap vermiş, ABD’de Ortaçağcı Gerici örgütlerin faaliyetleri ile ilgili kamuoyunu bilgilendiren çalışmalarda bulunmuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ