Erdoğan, mitingine gelenlere kızdı: Sesiniz az geliyor!

Ankara’da bugün 6 ilçedeki açılış ve mitinglere katılan Tayyip Erdoğan, Pursaklar’da yaptığı konuşmada 8 Mart günü İstanbul’da yapılan kutlamalarla ilgili açıklamalarını yeniledi. Daha sonra Gölbaşı’nda konuşan Erdoğan, “Bu kardeşiniz 4 buçuk yıl daha Türkiye’de cumhurbaşkanı mı?” dedi. “Evet” seslerinin ardından Erdoğan, “Sesiniz az geldi, yoksa farklı bir şey mi düşünüyorsunuz?” diye sordu.

13 Mart 2019 20 1

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

EZAN YALANINA DEVAM

CHP bayrağı ile HDP paçavrası yan yana. Bu seçim onun için beka seçimidir. Ezanımıza hor bakanlar. Bayrağımızı yakanlar bunlar kimle elele. CHP ile elele. Şu anda Bay Kemal bunlarla elele mi? Sandığa beraber gidiyorlar. Bay Mansur bunlarla beraber mi? Dörtlü çete; CHP, HDP, sözde İYİ Parti bir de Saadetçik çıktı. Bunlara hep beraber dersini sandıkta verin. Ülkemizi birileri ezanı ıslıklar da İsrail durur mu. Onlar da Mescid-i Aksa’yı postallarıyla kirletmeye cüret ettiler. İsrail’in başındaki soyguncu, bu adam oradan Türkiye’de gazeteciler cezaevinde oradan bize ders vermesin diyor. Ey Netanyahu kendine gel. Sen 7 yaşındaki Filistinli yavruları katleden zalimsin.

Bölücü örgütün emrindeki parti, CHP ve İYİ Parti ile ittifakını gizleme gereği duymuyor. Saklamaya çalışsalar da ittifak gün yüzüne çıkıyor. Seçimde ittifaklarını açıkça ortaya koyamayanlar Ankara’yı nasıl açık yüreklilikle yönetecekler. Bunlar emri Kandil’den alıyor. Sizlerden bu seçimde rabiamıza daha sıkı sarılmanızı istiyorum.

Erdoğan, daha sonra Gölbaşı’nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Mogan Gölü’nün temizlendiğini söyleyen Erdoğan, “Bunu kim yaptı? Bunu Mehmet Özhaseki kardeşimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanı’yken yaptı. Bu ne demektir, iş bilenin kılıç kuşananın” ifadelerini kullandı.

SES AZ GELİNCE KIZDI

“Şimdi ben buradan size bir şeyi özellikle hatırlatmak istiyorum: Bu kardeşiniz 4 buçuk yıl daha Türkiye’de cumhurbaşkanı mı?” diyen Erdoğan, “Evet” seslerinin ardından “Sesiniz az geldi, yoksa farklı bir şey mi düşünüyorsunuz?” diye sordu.

“Evet” seslerinin daha yüksek gelmesinin ardından konuşmasına devam eden Erdoğan, “İnşallah Mehmet kardeşimle, Ramazan kardeşimiz de burada 5 yıl, büyükşehir ve ilçede belediye başkanlığı yapacak mı? Vereceğiz el ele üçlü olarak inşallah hem Gölbaşı’nı hem Ankara’yı daha da tırmandıracağız. Kiminle? Sizlerle, sizlerle… Sizin desteğiniz çok önemli. Onun için sandıkları patlatacağınıza inanıyorum” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Metin Durmaz

daha çok genç getirmeliler, ihtiyarların sesi çok çıkmaz!