Erdoğan’ın öğrencilerle yaptığı yayın “Oy moy yok” yorumları gelince yoruma kapatıldı

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın YKS’ye girecek öğrencilerle sosyal medya üzerinden yaptığı video konferans yayını, gençlerin “Size oy moy yok” yorumları yapması üzerine yoruma kapatıldı.

26 Haziran 2020 0

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın YKS’ye girecek öğrencilerle sosyal medya üzerinden yaptığı video konferans yayını, “Size oy moy yok” şeklinde pek çok yorum gelmesi üzerine yoruma kapatıldı.

Erdoğan, gençlerle video konferans yöntemiyle sosyal medya üzerinden buluşma gerçekleştirdi. Erdoğan’ın YouTube, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından canlı olarak yayımlanan buluşma esnasında gençlerin tepki göstererek “Size oy moy yok”, “Sandıkta görüşürüz” şeklinde pek çok yorum yapması sonrası yayınlar yoruma kapalı hale getirildi.

Konuyla ilgili Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi ;”AKP’giller, öğrencilerimizin sınavların ertelenmesine yönelik taleplerine karşı bilim dışı ısrarını sürdürüyor. Pandemi sürecinde yapılmış ve yapılacak olan sınavlarda Koronavirüsten dolayı yaşanan ve yaşanması muhtemel tüm sağlık problemlerinin sorumlusu AKP’giller’dir.” 

Öğrencilerin tepkisi sonucu #OyMoyYok etiketi kısa sürede Twitter’da ilk sıralara yükseldi.

Erdoğan’ın YouTube kanalından yayımlanan video konferans görüşmesinde de videoyu beğenmeyen kullanıcıların sayısı 23 bini geçti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ