Eski AKP’li vekil işçilerin maaşını vermiyor!

AKP Rize eski milletvekili Ali Bayramoğlu’nun ortağı olduğu Babillon Otel’de çalışanlar 2 aydır ücretlerini alamıyor.

27 Eylül 2018 0

Rize’nin İyidere ilçesi sahilinde AKP Rize eski milletvekili ve MÜSİAD eski genel başkanı Ali Bayramoğlu’nun ortağı olduğu 5 yıldızlı Babillon Otel’de çalışanlar 2 aydan beri ücretlerini alamıyor. Çalışanlar yaz sezonunda çok iyi iş yapan otelin ücretleri ödememesine tepkili.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen işçiler, 2018 yaz sezonunun oldukça yoğun geçtiğini, çok büyük emek vererek çalıştıklarını ancak işletme sahiplerinin kendilerine karşı aynı duyarlılığı göstermediğinden yakındı. Çalışanlar, ev kirası ve bankalara olan borçlarını ödeyemediklerini mağdur olduklarını belirttiler.

Çalışanlarına 2 aydan beri maaş ödemeyen AKP’li eski vekil Bayramoğlu’nun sahibi olduğu otelin ruhsatı olup olmadığı tartışmalara neden olmuştu.

ÇAY KAÇAKÇILIĞINDAN CEZA ALMIŞTI

Ulusal Çay Konseyi’nin eski kurucu başkanı Bayramoğlu, ‘çay kaçakçılığı’ suçundan yargılandığı davada, 2012 Eylül ayında, 10 yıl sonra 7.8 milyon TL ceza ödemeye mahkum edilmişti.

Gazeteci Gençağa Karafazlı, Bayramoğlu Rize milletvekili adayı olduğu tarihte kaçak çay konusunu gündeme getirmiş, Bayramoğlu ise Karafazlı aleyhine kişilik haklarına saldırdığı için 30 bin liralık tazminat davası açmıştı. Rize adliyesinde yapılan yargılama sonrası Bayramoğlu’nun bu talebi ret edilmişti. Bayramoğlu, ardından Yargıtaya başvurarak yerel mahkemenin kararına itiraz etmişti. Yargıtay yerel mahkemenin kararını yerinde bularak Karafazlı’nın beraatine karar vermişti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ