Esnaf isyanda: Kardan Mezar yaptılar

Türkiye’de pandemi dolayısıyla en çok etkilenen tabakalardan biri olan esnaflar, ekonomik önlemlerin yetersiz oluşuna isyan ediyorlar

20 Ocak 2021 0

Sakarya şehrinin merkezi olarak tabir edilen Çark Caddesi üzerinde esnaflar yaşadıkları ekonomik sıkıntıyı dile getirebilmek adına “kardan mezar” yaptı. Esnaflar temsili mezarların üzerine “esnaf öldü” yazarak mezar başında temsili dua merasimi gerçekleştirdi.

Koronavirüs pandemisi kapsamında alınan kısıtlama kararları çok sayıda emekçiyi olduğu gibi esnafları da zor duruma soktu. Pandemide yaşanılan ekonomik sıkıntıları anlatmak amacıyla Sakaryalı esnaflar ilginç bir protestoya imza attılar.

Çark Caddesi Papatya Sokak üzerinde esnaflar, yolda biriken karlardan “kardan mezar” yaptılar. Mezarlar, ilginç görüntülere yol açtı ve kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Son süreçlerde Sakarya, adını ekonomik zorluk haberleri ile duyuruyor. Esnafların sorunlarına çözüm bulma çağrısının yanı sıra, Arifiye’de bulunan Tank-Palet fabrikasının özelleştirilmesi ve havayi fişek fabrikasında yaşanan patlama, Sakarya’da ekonomik iktidar ile vatandaşı karşı karşıya getiren olaylar olarak ön plana çıkmakta.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ