Feyzioğlu ve Adalet Bakanı’ndan ortak açıklama

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile ortak basın açıklaması yaptı.

08 Şubat 2019 70 0

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun siyasi partilerin il başkanlıklarına yaptığı ziyaretleri ve bu ziyaretlerdeki açıklamalarına tepkilerin olduğunu belirterek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle: 

Bazıları bize devletiçi yakıştırması yapıyor ya Türkiye Cumhuriyeti başımızın üzerinde taşımak bizim de vazifemizdir. Türkiye Barolar Birliği devletimizin dimdik arkasındadır. Devletimize kendimizi siper etmeye Allah’ın izniyle devam edeceğiz. Türkiye Barolar Birliği milli bir yapıdır. Bundan rahatsız olan rahatsız olmaya devam edebilir. Terör örgütlerini kahredeceğiz. Dediğimden rahatsız olan varsa bu rahatsızlık bizim madalyamızdır.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise şöyle konuştu:

Yakın zamanda aç kalabiliriz susuz kalabiliriz ancak adaletsiz kalamayız. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi yargıyı dizayn etme aracı gören FETÖ gibi anlayışları elimizin tersiyle itip mücadele ediyoruz. Her meslek grubundan görüş olarak yargıda reform için çalıştık. Reformu yıllık olarak izleme kurulu oluşturacağız. Yargı refonmu belgesi, 2019’da yargıya güvenin artacağı bir yıl olacak. Sayın Feyzioğlu Türkiye’nin çok değerli bir hukuk insanıdır. Bu konuyla ilgili de çok önemli katkıları olmuştur. Türkiye’de Terörle Mücadele konusunda söz söyleyen vatandaşı önemlidir. Bu mücadele bir insan hakları eylemidir. Bunu Türkiye Baralar Birliği başkanın söylemesi önemlidir.

“TBB’Yİ SARAY YÖNETMEKTEDİR”

Ankara Barosu ve ‘Hukukçu Dayanışması’ avukatlarından Doğan Erkan, görüşmeyle ilgili tepkisini sosyal medyadan dile getirdi. Erkan, “Müjdeler olsun, TBB baronu ve Adalet Bakanı birlikte açıklama yaptılar az evvel. “Devletimizin bekaası” için TBB doğrudan Adalet Bakanlığı’na bağlanmış. Adalet Bakanlığı daire müdürü olmuş MF. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“Saflar artık çok net! TBB’yi Adalet Bakanlığı, AKP, Saray yönetmektedir” diyen Erkan sözlerine şöyle devam etti:

Büyük bir iftiraya dayalı demagojiyi geçersizleştirmek şarttır lakin. Feyzioğlu, kimse sana terörle mücadeleden yanasın diye tepki göstermedi; sen, seni eleştirenlere terör örgütlerini destekleyenler olarak çamur attığın için tepki gösterdi. Yalan söylüyorsun!

“HER SÖZÜN GİBİ TERÖRLE MÜCADELE DERDİN DE YALAN”

Ayrıca dön Uğur Mumcu’yu oku! “Bir demokrat, teröre de, devlet terörüne de karşı olmak zorundadır” der rahmetli. O çok sevdiğin devleti ele geçiren en büyük terör örgütü FETÖ’ye devleti teslim eden de örgüte yardım yataklık eden değil midir? O terör örgütüne “ne istediler de vermedik” diyenler terör örgütüne yardım yataklık edenler değil midir? Neden onlara tek sözün yok da bilakis, onlarla “kucaklaş”maktasın? Fetö’yle gerçekten mücadele edecek olan, onların en büyük ortağıyla, siyasi ayağıyla, hala dokunulmamış olan AKP ile de mücadele eder. Kucaklaşmaz! Her sözün gibi, terörle mücadele derdin de yalan! Sen yeni “yetmez ama evet AKP”cisin. Gerisi laf-ı güzaf

BENZER KONULAR
YORUM YAZ