Gaziantep’te kaçak vakıf yurdunda cinsel taciz!

01 Temmuz 2019 0

Gaziantep’in Oğuzeli Körkün’de bulunan Hasan Hoca İlim Yayma Vakfı’nda eğitim gören 9 yaşındaki bir çoçuğa, görevli bir hoca tarafından cinsel tacizde bulunduğu iddia edilmişti. Valilikten yapılan açıklamada, olay doğrulanırken vakfın da kaçak olduğu ortaya çıktı.

Gazikent27 gazetesinin haberine göre; Gaziantep Valiliği, Oğuzeli Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamayı paylaştı. Açıklamada, E.K. isimli hocanın tutuklandığı ve eğitim verilen yerin kaçak olarak faaliyet gösterdiği belirtildi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

O VAKIF KAÇAK ÇIKTI

“Oğuzeli İlçesi Körkün mahallesinden 22.06.2019 günü müracaatta bulunan H. K. isimli şahıs, torunu B. E. K.’a, cinsel istismarda bulunduğu ihbarında bulunmuştur. Konu ile ilgili yapılan incelemede şüpheli E.K. ivedilikle gözaltına alınarak gerekli adli tahkikat tamamlanmış ve çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Olayın geçtiği yerle ilgili yapılan araştırmada; eğitim verilen yerin kaçak olarak faaliyet sürdürdüğü, yaz döneminde kullanıldığı, çocukların barınma ve iaşe işlemlerinin yürütülmesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden talepte bulunulmadığı ve diğer resmi kurumlardan alınmış herhangi bir izinlerinin olmadığı belirlenmiştir.

Mülki amirin onayıyla, ilgili kurumlar, öğrencileri ailelerine sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamış ve bahse konu bina mühürlenerek faaliyetine son verilmiştir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmekte olup, üzücü olayın konusu hassasiyetle takip edilmektedir.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ