Hayvanseverler böyle protesto edildi: “Gusül abdestini bilmeyenler bize hayvan severlik öğretemez”

Nevşehir’e bağlı Acıgöl Belediyesi görevlileri tarafından sokak köpeklerinin toplanarak canlı canlı pres makinasına atılması görüntülerine tepki göstermek için belediye binasına gelen hayvanseverler, bir grup tarafından ellerinde pankartlarla protesto edildi.

25 Temmuz 2018 0

Belediye binası önünde toplanan grup, belediyenin köpekleri katletmediğini, bunun bir karalama kampanyası olduğunu iddia ederek, Hayvan Hakları Savunucuları Platformu üyelerinin ilçelerine gelmelerine tepki gösterdi. Toplanan gruptakiler, “Bizim ilçemizde böyle bir köpek katliamı kesinlikle olmamıştır. Bunu yazanlar, ilçemizi karalamak istediler ama biz biliyoruz ki, bu doğru değildir” dedi.

Protesto eylemini gerçekleştirenler çocukları da kullanarak üzerlerinde “Leyla giderken neredeydiniz?”, “Bu vatan şehit verirken siz neredeydiniz?” yazan pankartlar taşıdı. Küçük bir kız çocuğunun eline ise “Gusül abdestini bilmeyenler bize hayvan severlik öğretemez” yazısı tutuşturuldu.

“BELEDİYE YALNIZCA ÖLDÜRMEYE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPIYOR”

KİHAYKO Nevşehir temsilcisi Koray Aygün, AKP’li Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş’ın canlı yayına bağlanarak, “Hayvanları tedavi etmek için zarar vermeden yakalıyoruz, rehabilitasyon merkezimizde tedavi edip yaşam alanına salıyoruz. Görüntülerdeki araç çöp kamyonu değil, sokak hayvanlarımız için kullandığımız içinde yemek ve su olan bir araç” sözlerinin yalan olduğunu, Acıgöl ‘de hayvan barınağı olmadığını, kullanılan aracın çöp kamyonu olduğunu, belediyenin yalnızca öldürmeye yönelik çalışma yaptığını ifade etmişti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ