HKP Genel Başkanına “ölü kazan” davası

Nurullah Ankut, duruşmanın başlangıcında Nasreddin Hoca’nın fıkrasına atıf yaparak; “O ünlü fıkrada Nasreddin Hoca’nın kazanının kazan doğurması gibi, bizim Tayyip’e hakaret davaları da yeni davalar doğuruyor. Ama unutmayalım ki o fıkrada sonunda kazan öldü.” ifadesini kullandı ve davayı ölü bir kazana benzetti.

03 Ekim 2019 0

Neyseo – Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut’un kaleme aldığı eserleri dolayısıyla hakkında açılan bir başka davanın duruşması İstanbul’da Çağlayan Adliyesi’nde görüldü.

Basın açıklaması yaptığı sırada söylediği bir ifade dolayısıyla hakkında “AKP Genel Başkanı’na hakaret” davası açılan Nurullah Ankut, duruşmanın başlangıcında Nasreddin Hoca’nın fıkrasına atıf yaparak; “O ünlü fıkrada Nasreddin Hoca’nın kazanının kazan doğurması gibi, bizim Tayyip’e hakaret davaları da yeni davalar doğuruyor. Ama unutmayalım ki o fıkrada sonunda kazan öldü.” ifadesini kullandı ve davayı ölü bir kazana benzetti.

Nurullah Ankut, duruşma sırasında kendisinin savunma yapmadığını, ülkenin, bölgenin, İslam Dünyasının can alıcı, can yakıcı siyasi sorunlarını ortaya koyduğunu ve buna sebep olanların kanıtlarıyla birlikte yaptıklarını deşifre ettiğini de sözlerine ekledi.

Duruşma 23 Ocak 2020 tarihine ertelendi.

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’un, duruşma sonrası gerçekleştirdiği basın açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi:

“AKP’giller gördüğümüz gibi, üst üste davalar açıyorlar bize. Yarın da yine Tayyip’e hakaretten dolayı bu mahkemede, bu adliyede bir duruşmamız daha var. Buradaki basın açıklamalarımızdan açıyorlar, duruşma salonlarında yaptığımız savunmalardan dolayı açıyorlar. Şu anda dördünden toplamda 6 yıl 5 ay ceza aldığımız, ikisi de sürmekte olan davalarımız var.

Geçen hafta da biliyorsunuz, mahallemizdeki hayvan düşmanı zalimlerle mücadelemizden dolayı hakkımızda açtıkları bir davadan yargılandık.

Biz, biliyorsunuz, insanları, hayvanları, doğayı aynı ölçüde seven ve savunan insanlarız. Mahallemizdeki hayvan düşmanlarının açtığı davaların yedincisi görüldü geçen 26 Eylül’de. Yani Tayyip henüz hayvan düşmanı zalimlerin sayısına ulaşamadı. Ama böyle giderse ulaşacak herhalde…

Saygıdeğer arkadaşlar;

Bizi 12 Eylül’ün Faşist Diktatörleri bile korkutamadı. Onların karşısında da haykırdık:

“Ey, Amerikan Uşağı Faşist Generaller, Hain Generaller, Halk Düşmanı Generaller!” diye.

Bu tepeden tırnağa suç batmış AKP’giller ve onun Büyük Reis’i asla bizi korkutamaz, yıldıramaz. Bu iktidar da binbir suça batmıştır. Ege’de 18 Adamızı ve 1 kayalığımızı bilerek ve isteyerek Yunanistan’a peşkeş çekmiştir. Ortadoğu’da 10 milyon Müslüman halkın ABD-AB Emperyalistleri tarafından katledilmesinde onlara taşeronluk etmiş, suç ortaklığı etmiştir.

Laik Cumhuriyet’i yıkmıştır. Ülkemizi ortaçağın karanlıklarına doğru sürüklemektedir. Abdullatif Şener’in ifadesiyle, 100-120 milyar dolar civarındaki kamu malını iç etmiştir bunlar. Zimmetine geçirmişlerdir.

Bunlardan dolayı er geç bu mahkemelere gelecekler, bugünkü yasalar çerçevesinde işledikleri suçların karşılığı olan cezaları alacaklar!

Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Asla kaçışları olmayacak. Eninde sonunlar bunlar buralara gelip yargılanacaklar!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ