HKP İzmir İl Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümünde Karşıyaka’da kutladı

HKP üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıldönümünde Karşıyaka Girişi bir araya gelerek, “AB-D Emperyalizmi ve Yerli İşbirlikçilerinin BOP/Yeni Sevr Projesini 30 Ağustos Ruhuyla Püskürteceğiz”, “Bağımsızlık Benim Karakterimdir”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Vatan Aşkını Söylemekten Korkar Hale Gelmektense Ölmek Yeğdir” yazılı pankartları açtı.

30 Ağustos 2020 0

HKP Gençliği’nden Kıvılcım Çolak, Nazım Hikmet’in Şehitler şiirini okudu. Daha sonrasında HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak basın açıklamasını yaptı.

“CUMHURİYET’İN DEĞERLERİNE İHANET İÇERİSİNDELER”

Çolak, “Saygıdeğer İzmir Halkı, Biraz önce genç yoldaşımızın büyük usta Nazım’dan okuduğu şiirde de anlatıldığı gibi şehitler toprak altında ama bizler yani ülkemiz toprak üstünde satıldı, satılmaya devam ediyor. Cumhuriyet’in kazanımlarından hareketle Cumhuriyet’in kendilerine bahşetmiş olduğu koltuklarda oturanlar her gün Cumhuriyet’in değerlerine adeta yarışırcasına ihanet içerisindeler. Bu yılda aynı ihaneti tekrarladılar. Zafer Bayramı kutlamaları etkinliklerine Pandemi gerekçesiyle yasak getirdiler. Oysa marketler açık, Ayasofya’da yüz binlerce insanla sahte bir tiyatro gösterisi yaptılar. Futbol statları açık, konserler açık sadece 30 Ağustos kutlamaları yasaklanıyor. Bu çok açıkça Mustafa Kemal’i, Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşını ve Cumhuriyetin kazanımlarını toplumumuzun belleğinden silme amaçlıdır. Âmâ başaramayacaklar izin vermeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“ANITKABİR’İ YIKMA SEVDASI İLE YANIP TUTUŞUYORLAR”

Çolak, “Bugün bir şerefsizlik daha yaşandı. Bu kelimeyi bilerek kullanıyorum. Akit Tv denen alçak şerefsiz, ortaçağcı namussuzlar sözde haber veriyoruz diyerek. Tayyip Erdoğan’ın Anıtkabir’deki görüntüsünün altına ‘Anırkabir’de diye yazdılar. Bu öylesine tesadüfen yazılmış bir şey değil, bir yazım hatası da değil. Bu alçaklar Anıtkabir’i yıkma sevdası ile yanıp tutuşuyorlar. Âmâ hevesleri kursaklarında kalacak. Çünkü tarihi kahramanlıklarla kurularak Ulusal Kurtuluş Savaşının Önderleri ve onun takipçileri İkinci Kurtuluş Savaşçıları ne pahasına olursa olsun buna izin vermeyecek. O ‘Anırkabir’ kelimesini onların bir tarafına sokmasını bileceğiz” dedi.

“AKİT TV HAKKINDA İŞLEM YAPILMASI GEREKİYOR”

Çolak,“Buradan ihbarda bulunuyorum. Suç duyurusunda bulunuyorum. Şimdiye kadar duymadık sabahtan beri işlem yapılması gerekiyordu. Bu Akit Tv köpeksiz köyde değneksiz geziyor. Maalesef değerli halkımız şu anda ülkemiz taşları bağlamışlar köpekleri salmışlar. Böyle bir ortamda yaşıyoruz. Âmâ bu böyle geldi böyle de gitmeyecek. Bu mücadelenin bayraktarlığını yapacak bir Halkın Kurtuluş Partisi var. Evet, bugün için siz bizi anlamıyorsunuz. Biz size anlaşılmak istiyoruz. Oy moy istemiyoruz. Ama yarın mutlaka sizinle bütünleşeceğiz. Bu ortaçağcılara karşı, bu Cumhuriyet düşmanlarına karşı, bu Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının ve Birinci Ulusal Kurtuluşun önderlerine düşmanlık yapanlara karşı İkinci Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıracağız” ifadelerine yer verdi.

“İZMİR GİBİ BİR YERDE DALALET VE GAFLET UYKUSUNDA YAŞIYORLAR”

Çolak,“Kendisine Atatürk’ün partisiyim diyenler nerede? Gaflet, dalalet ve hıyanet içinde satışa seyirci kalmaktadırlar ve hatta ortaklık yapmaktadırlar. Çünkü bugünkü yasaklar karşısında yapılması gereken neydi? Büyük zaferimize yani dünyanın tüm mazlum milletlerine örnek olmuş ilham kaynağı olmuş Ulusal Kurtuluşumuza ve onun zaferine ne pahasına olursa olsun sahip çıkmaları gerekirdi. Ama çıkmıyorlar. İzmir gibi bir yerde de delalet ve gaflet uykusunda yaşıyorlar. Her şeyi bir gece konserlerine endekslemiş durumdadırlar. İzmir’in şehr-i emini artistlik peşinde arkasına anons yapan bir otobüsü alıp bisiklet gösterisi yapıyor. Popülizm yapıyor sende aslında tersten Ortaçağcılara hizmet ediyorsun Tunç Soyer bunu da buradan açıkça söylemek ihtiyacı duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

Basın açıklaması sırasında, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Mustafa Kemal Ölümsüzdür”, “Yeni Serv’e karşı yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız” sloganları atıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ