İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey apartmanının alanı yeşil alan olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’deki 30 Ekim depreminde yıkılan, 37 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı’nın yeşil alan olacağını duyurdu.

21 Şubat 2021 0

İzmir’de açıklama gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremin büyük yıkıma uğrattığı Bayraklı bölgesinde incelemelerde bulundu.

ANKA’nın haberine göre depremzedelerle görüşüp çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Bakan Kurum, depremin simgelerinden, 37 kişinin hayatını kaybettiği Bayraklı Manavkuyu’daki Rıza Bey Apartmanı’na ilişkin de açıklama yaptı.

Bakan Kurum, yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nın yerine yeşil alan düzenlemesi yapılacağını ve depremde yaşamını yitirenlerin hatıralarının yaşatılacağı bir mekan inşa edileceğini bildirdi.

Rıza Bey Apartmanı sakinlerinden Emine Toklu Yücel ve Hüseyin Bilgin Yücel çiftinin, 3 çocukları ve 2 yakınları depremde enkaz altında kalıp hayatını kaybetmişti.

Yücel çifti, çocuklarının anısana, apartmanın yerine çocuk parkı yapılmasını istemişti. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da yaptığı açıklamalarla ailenin bu yürek burkan isteğini gündeme taşımıştı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ