İzmir Valisi Köşger, Kentteki Vaka Sayılarına İlişkin Çarpıcı Açıklama Yaptı

İzmir`de Covid 19 Vaka sayısının 20 gün öncesine göre 3,5 kat arttığını söyleyen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Son iki günde 15 hemşehrimizi Koronavirüs’ten kaybettik” diyerek olayın ciddiyetini anlatmaya çalıştı.

26 Ekim 2020 0

İzmir Valisi Köşger, sosyal medya hesabından kentin Covid 19 durumuna ilişkin açıklama yaptı. Twitter hesabından “İZMİR DİKKAT!” başlığı ile yaptığı duyuruda İzmir’in Covid 19 vakalarında ciddi boyutlara ulaştığına dikkat çekti. Köşger, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Değerli İzmirliler tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi İzmir’imizde de Covid-19 tehlikesi artarak devam ediyor. Örneğin İzmir’de 20 gün öncesine göre vaka sayısı 3,5 kat artmış durumda, son 10 günde ikiye katlandı. Durumun ciddiyeti artarak devam ediyor. Koronavirüs’ün mutasyona uğradığı ve ölümcüllüğünün azaldığı iddiası da doğru değil. Son iki günde 15 hemşerimizi Koronavirüs’ten kaybettik.”

İzmir Valisi Köşger, sosyal medya hesabından yapmış olduğu duyurunun devamında vatandaşları Korona Virüse karşı daha dikkatli olmaya ve maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulması yönünde telkinde bulundu.

Vatandaşlar, İzmir Valisi Köşger’in bu açıklamasına “Elimizden geldiğince önlem almaya çalışıyoruz, ama yetkililer sanki her şey normalmiş gibi davranıyorlar.” diyerek tepki gösterdi ve hükumetin salgın hastalık karşısında yönetemediğini ifade etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ