Kadir Şeker Davası yeniden görülecek

Bir kadın cinayetini önlemek için savunma gerçekleştiren öğrenci Kadir Şeker hakkında verilen ceza, Konya’daki Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozuldu.

17 Ocak 2021 0

Konya’da bir çift arasında kadına şiddet olayına şahit olduğu için savunma gerçekleştiren öğrenci Kadir Şeker hakkında verilen ceza, Bölge Adliye Mahkemesi’nce bozuldu. Şeker’in yeniden yargılanması için dosya Konya Adliyesi’ne geri gönderildi.

5 Şubat 2020 tarihinde Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı’nda kadına şiddet olayına şahit olan Kadir Şeker, olayda kadını savunmak amacıyla müdahale etti. Bu sırada çıkan arbedede Özgür Duran, kalbinden bıçaklanarak öldü.

Olayın sonrasında 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Kadir Şeker’i ömür boyu hapse çarptırdı. Suçun “haksız tahrik” altında işlendiği gerekçesi ile ceza 15 yıla indirildi, bunun yanı sıra iyi halden ceza 12,5 yıl olarak belirlendi. Kadir Şeker’in korumaya çalıştığı kadının uyuşturucu ile yakalanması ve gizli tanık ifadeleri sebebiyle dosyanın farklı bir hal alacağı iddia edilmekte.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ