Kapanan fabrikanın işçileri eylem başlattı

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapanan fabrikada 3 aylık maaşlarını ve tazminatlarını alamayan kadın işçiler eylem başlattı

10 Ocak 2019 71 0

Gebze ilçesinde bulunan Tahincioğlu Grubu’na bağlı Eksen Makina’da ücretleri ödenmeyen yüzden fazla kadın işçi eylem başlattı.

Edinilen bilgiye göre yaklaşık 400 işçinin çalıştığı fabrikada, “işlerin kötü gittiği” gerekçesiyle yakın dönemde üretime ara verildi.

Fabrika şalterleri indirirken işçilerin 3 aylık ücretleri ise ödenmedi. İşçilerin çıkışlarını yapan işveren, tazminatları ödeyeceğini söylemesine rağmen bugüne dek bir adım atmayınca fabrikada bugün itibariyle direniş başladı. İşçiler, tüm engellemelere rağmen fabrika alanına girerek eylem kararı aldı.

Tüm haklarını alana kadar mücadele edeceklerini Eksen Makina patronuna bildiren işçiler, fabrika içerisindeki bekleyişine devam ediyor. İşçilerin haklı eylemine ilişkin ilgili Sınıf Tavır’ından yapılan açıklamada “Eksen Makina da olduğu gibi nerede olursa olsun işçi sınıfına yönelik her türlü hak gaspına karşı kararlılıkla mücadele edecektir.” denilirken, konunun takipçisi olunacağı belirtildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ