Kılıçdaroğlu İzmir’de muhtarlığı kaybetti!

Geçtiğimiz yıllarda ağabeyi ile ilgili suçlayıcı sosyal medya paylaşımları yaparak AKP ve Erdoğan’a destek mesajları paylaşan, daha sonrasında ise kendisine ev, araba gibi vaatler verildiğini ve kandırıldığını itiraf eden Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, İzmir Konak ilçesine bağlı Tınaztepe Mahallesi’nden muhtar adayı oldu…

01 Nisan 2019 85 0

Neyseo – Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi olan Celal Kılıçdaroğlu, bekçilikle uğraşırken bir anda medyanın gündemine geldi. Daha sonrasında 2016’da ortaya çıkarak ağabeyi ile ilgili suçlayıcı ithamlarda bulundu, “soyadını Gülen olarak değiştirsin” bile dedi. Adına sosyal medya hesabı açılan ve daha sonra kendisinin kullanmadığı ortaya çıkan hesaptan AKP’ye, Tayyip Erdoğan’a destek mesajları paylaşılan, Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili de ağır ithamlarda bulunulan Celal Kılıçdaroğlu, aylar sonra Av. Fidel Okan aracılığıyla bir video paylaşarak “ev, araba gibi teklifler karşılığında kandırıldığını” itiraf etti.

Celal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından Av. Fidel Okan’la ilgili de paylaşımlar yapılmış ve bunu üzerine Okan, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Mahkemede ise Kılıçdaroğlu, verdiği ifadede Twitter’dan paylaşılan mesajların hiçbirisinin kendine ait olmadığını ve bu hesabı kullanan kişilerden şikayetçi olduğunu söylemişti.

Celal Kılıçdaroğlu bu sefer 31 Mart yerel seçimlerinde ortaya çıktı. İzmir’in Konak ilçesine bağlı Tınaztepe mahallesinden muhtar adayı olan Celal Kılıçdaroğlu seçimleri kazanamadı.

Muhtarlık seçimlerini bir önceki dönem de muhtarlık görevini yürüten, 56 yıl boyunca görevini yürütmüş eski mahalle muhtarının da aza olarak listesinde yer aldığı Burak Karaaslan kazandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ