Kim Jong Un Putin’le görüşmek için Rusya’da

Kore Demokratik Halk Cumhuriteyi (KDHC) lideri Kim Jong-un, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le beklenen görüşmesi için Rusya’nın Vladivostok kentine gitti.

24 Nisan 2019 48 0

Sputnik Türkiye’nin haberine göre KDHC lideri Kim’i taşıyan zırhlı tren sabah erken saatte sınırı geçmesi ardından Rusya’nın Vladivostok kentine vardı.

Kim için ilk önce Primorye bölgesindeki Hasan kasabasında bir karşılama töreni düzenlendi. KDHC lideri, kasabadaki tren garında Rus geleneklerine uygun olarak ekmek ve tuz ikram edilerek karşılandı.

KDHC lideri için daha sonra da, Rus mevkidaşı Vladimir Putin’le görüşeceği Vladivostok kentinde bir karşılama töreni düzenlendi.

Bu, Kim’in Rusya’ya ilk ziyareti. Ayrıca bu ziyaret, KDHC ile ABD arasındaki nükleer görüşmelerin tıkandığı bir döneme denk geliyor.

Kim’in yarın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Vladivostok yakınlarındaki Russkiy Adası’nda yer alan Uzakdoğu Federal Üniversitesi’nde bir araya gelmesi planlanıyor. Görüşmenin odağında Pyongyang’ın nükleer programı ve ikili ilişkilerin yer alması bekleniyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ