Kolu kırıldı, hastaneye gitti, beyin kanaması geçirdi!

Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan trafik kazası geçirerek Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne gitti. Urhan, hastanede konulan yanlış teşhis ve tedavi nedeniyle beyin kanaması geçirdi.

13 Ekim 2018 0

Alanya’da özel bir ağız ve diş sağlığı merkezinde görev yapan Urhan’ın, 12 Eylül’de geçirdiği trafik kazası sonrası gittiği hastanede yanlış teşhis ve tedavi sonucu damar yaralanması ve beyin kanaması geçirdiği iddia edildi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakımda olan ve yaşam mücadelesi veren Urhan’a yanlış teşhis konulmasıyla ilgili iddiaları araştıran Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, Urhan’ın götürüldüğü hastanelerde uygulanan tedavi süreciyle ilgili dosyaları incelemeye aldı.

Gamze Uğurlu Urhan’ın eşi Halis Urhan, eşinin bir arkadaşı tarafından kullanılan otomobilin kazaya karışmasının ardından yaralandığını ve kaza yerine 100 metre uzaklıktaki hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Çekilen röntgende eşinin kolunda parçalı kırık tespit edildiğini aktaran Urhan, sonrasında yaşananları şöyle anlattı:

“Kolu alçıya alındıktan sonra taburcu edildi. Bir gün sonra ağrı nedeniyle yeniden hastaneye gittik. Ameliyata alınmamız gerektiğini söylediler. 15 Eylül’de ameliyata girdik. Basit bir ameliyat olduğunu düşünüyorduk. Ameliyat çok uzun sürdü. Kalp-damar cerrahı da ameliyata dahil edildi. Ardından eşimi özel bir hastaneye sevk ettiler. Burada da hemen ameliyata aldılar. Burada damar nakli yapıldı. Ardından kol şişti. Kolda sinir ve damarlara zarar verilmemesi için açık yara şeklinde bıraktılar. Bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra iyileşme sürecine girdi. 27 Eylül’de pansuman sırasında damarın yırtıldığını tahmin ediyorum. Eşimi yeniden operasyona aldılar ve bir gün sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk ettiler.”

Enfeksiyon tespit edildiğini dile getiren Urhan, 30 Eylül’de yeniden damar nakli yapıldığını belirtti.

Eşinin 2 Ekim günü uyandığında burnundan kan geldiğini ve beyin kanaması geçirdiğini anlatan Urhan, şöyle konuştu:

“Benden ameliyat için izin aldılar. Ben de onayladım. Ameliyat oldu. Uyanıp uyanmayacağını bilmiyoruz. Ne olacağını bilmiyoruz. Eşim geçirdiği basit bir trafik kazası yaralaması sonucu hatalı tedavi ve yanlış teşhislere bağlı ölümle karşı karşıya kaldı. Travmatik ve trajik bir süreç yaşadık. Hastane kapılarında zamanımız geçiyor. Altı yaşındaki kızım ‘annemi özledim’ diyor. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağım. Umarım olayların mantıklı bir açıklaması olur.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ